Haotičan meč u Zagrebu i pobeda Mornara

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.03.18. | 23:04

Baranima srećan broj 13

Košarkaši Mornara stigli su i do 13. pobede u Jadranskoj ligi i tako dodatno učvrstili četvrtu poziciju na tabeli, koja u plej-ofu donosi okršaje sa Crvenom zvezdom. Barani su slavili na gostovanju Ciboni u Zagrebu rezultatom 82:79 (15:28, 31:6, 20:15, 16:30) u meču punom uspona i padova, sa dosta haotičnih momenata.

Uprkos tome što je u poslednju četvrtinu ušao sa 17 poena viška (66:49), Mornar je umalo sve uprskao i od dobijenog napravi veresiju. Cibona je zahvaljujući minijaturi ponovo odličnog Luke Žorića skrojila seriju 8:1 kojom je zaostatak spustila na samo dva poena (75:77) 28 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, ali je Mornar pogocima Dereka Nidama i Nemanje Vranješa sa penala stigao do vredne pobede.

Koliko je meč zapravo bio haotičan pokazuje i to da je Cibona prvu četvrtinu dobila rezultatom 28:15, da bi gosti iz Bara potom izdominirali u drugom kvartalu i potpuno razbili protivnikovu koncepciju, pa je samo u ovom periodu bilo 31:6! U nastavku je prednost Mornara narasla i na 20 poena, ali se sve rešavalo u poslednjim sekundama.

Najefikasniji igrač Mornara bio je Brendis Rajli Ros sa 25 poena, uz osam skokova i pet asistencija, ali i isto toliko izgubljenih lopti. Vranješ je dopisao 14, a Nidam 12 poena. Kod Cibone Žorić je imao čak 29 poena (13/22 za dva), ali i 13 skokova i pet završnih dodavanja. Branislav Ratkovica i kapiten Marin Rozić ispratili su ga sa po 12 poena.