Jokić izbegao sve Gregove zamke, Denver vratio seriju na početak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.19. | 08:13

Nagetsi uzvratili brejkom San Antoniju, Hjuston i Milvoki vode po 3:0

Živ je Denver! Bili su Nagetsi na opasnoj klizavici, ali su najzad odigrali meč kao u ligaškom delu sezone i odgovorili su San Antoniju brejkom, kojim se plej-of serija vraća na početak. Denver je slavio u Teksasu sa 117:103 i sada je 2:2 u pobedama, a ekipe se vraćaju u Kolorado.

Nikola Jokić je ponovo gurao Denver do trijumfa. Imao je srpski centar rešenja za sve zamke koje mu je spremio „Ludi Srbin“ Greg Popović. Jokić je meč završio kao najefikasniji igrač svog tima sa 29 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Popravio se u odnosu na treći meč Džamal Marej i sa 24 poena je doprineo trijumfu. Na drugoj strani, Lamarkus Oldridž je postigao 24 poena, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Ništa na početku nije bilo dobro po Denver, jer je posle prve četvrtine gubio 34:22, ali je na poluvreme otišao u egalu (54:54). Mašina se upalila u trećem kvartalu, kada su gosti stekli prednost koju San Antonio nije uspevao da dohvati.

Milvokiju nedostaje još trijumf za prolaz u polufinale. Baksi su i kao gosti bili bolji od Detroita i sada vode 3:0 u pobedama – 119:103.

Kris Mildton sa 20 poena je predvodio Milvoki, pratili su ga Erik Bledso i Bruk Lopez sa po 19, dok je Janis Adetokumpo stao na 14. Kod Detroita prednjačio je Blejk Grifin sa 27 poena.

Glatko su gosti dobili ovaj meč, pripale su im sve tri prve četvrtine, tako da u poslednjoj nije bilo drame, sve vreme se razlika kretala između 15 i 20 poena.

I Hjuston je nadomak prolaza dalje. Bilo je mnogo borbe u Solt Lejk Sitiju, ali su Rakete srušile Jutu (104:101) i smeši im se brk, jer ih korak delo od polufinala.

U finišu meča je dva i po minuta stajao rezultat 91:90 za Hjuston, nije uspevao domaćin da dođe do vođstva i to ga je koštalo pobede.

Loše šutersko veče imao je Džejms Harden i pored 22 ubačena poena, jer je iz igre šutirao 3/20, a počeo je sa 0/15! Još petorica igrača Hjustona su imala dvocifren broj poena, Kris Pol je postigao 18, a Erik Gordon i Pi Džej Taker po 12.

Kod Jute Donovan Mičel je bio najbolji sa 34 poena.