Jokićeva magija - tripl dabl za 18 minuta! Bogdanovo veče za zaborav (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.03.18. | 00:35

Srpski NBA derbi pripao centru Denvera

Nikola Jokić ponovo teroriše protivnike po NBA ligi! Denver Nagetsi na svom terenu su pregazili Sakramento Kingse sa 130:104, a Jokić je izašao kao apsolutni pobednik u malom srpskom derbiju u kojem je na drugoj strani bio Bogdan Bogdanović.

Centar Nagetsa upisao je još jedan tripl-dabl, sedmi u sezoni, a 13. u karijeri i to za samo 18 minuta. Inače, ukupno je na parketu proveo 29 minuta!

Sjajni Jokić je postigao 20 poena (šut 8/10 iz igre, 4/4 za tri), uz 11 skokova, 10 asistencija, dve ukradene lopte i blokadu. Valjda je i tih 18 minuta bilo sasvim dovoljno Denveru da trasira put ka ubedljivoj pobedi.

Za razliku od Jokića, Bogdanović je pružio partiju koju baš i neće dugo da pamti. Igrao je 23 minuta, postigao šest poena poena (2/10 iz igre, 1/7 za tri, 1/2 slobodna bacanja), a imao je još i tri asistencije i skok.

Nagetsi su, manje-više imali kontrolu tokom celog meča. Sakramento se držao do sredine druge četvrtine, ali je Denver posled toga ubacio u višu brzinu i otišao na plus 19 do poluvremena.

Najveća prednost Denvera na ovoj utakmici bila je 36 poena, s tim što je u poslednjoj deonici trener Nagetsa Majk Meloun odmorio najvažnije igrače jer ih tek čekaju prave borbe za mesto u plej-ofu.