Jokićevo isključenje zbog burne reakcije! Denver bez njega nije mogao protiv Klipersa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.12.18. | 08:26

Centar Nagetsa nije mogao da se suzdrži posle faula sviranog Plamliju nad Gortatom u trećoj deonici

Želja za pobedom, pritisak, žar borbe... Sve je to uticalo na Nikolu Jokića da burno reaguje u trećoj četvrtini u porazu od Los Anđeles Klipersa (132:111). Nije mogao naš košarkaš da se suzdrži posle faula viranog Mejsonu Plamliju nad Marćinom Gortatom u trećoj deonici. Burno je reagovao, "skočio" na sudiju, prigovarao, i ovaj mu je zato pokazao put u svlačionicu.

Sve se dogodilo posle jednog duela ispod koša, utisak je da je Gortat glumom pomogao sudiji da to svira kao faul, to je i Jokić hteo da kaže sudiji, ali je to učinio na nedozvoljen način pa je polovinom treće deonice morao da završi utakmicu. Sve se događalo pri rezultatu 81:70 za Kliperse.

Probao je Huan Ernangomez da ga smiri, ali je bilo prekasno. Videlo se na licu Majkla Melouna da je u tom momentu pomislio da će se njegov tim teško izvući do kraja meča.

Uprkos svemu, Jokić je ponovo bio najefikasniji igrač kod Denvera sa 19 datih poena, šest skokova, tri asistencije i jednom blokadom. Za tri poena je šutirao 2/2, a iz igre ukupno 7/15. Sa linije slobodnih bacanja je bio nepogrešiv - 3/3.

Miloš Teodosić nije igrao na ovom meču (najavljeno je da će u Anadolu Efes), a Boban Marjanović je na parketu proveo devet minuta i za to vreme je dao šest poena i imao pet skokova.

Denver je tako posle četiri vezane pobede došao do poraza pa sada Nagetsi imaju skor 21-10 što ih drži na deobi prvog mesta sa Oklahomom. Klipersi dže petu poziciju sa skorom 19-13.

Od ostalih utakmica treba reći da su Golden Stejt Voriorsi stigli do pobede nad Dalas Maveriksima od 120:116. Kevin Durant je dao 29 poena, imao 12 skokova i osam asistencija. Jonas Jerebko je dodao 23 poena, a Stef Kari je ubacio 22, uz pet skokova i asistencija. Luka Dončić je bio starter za Dalas. Igrao je 30 minuta i za to vreme ubacio 19 poena uz tri skoka i pet asistencija.

U teksaškom derbiju Hjuston je savladao San Antonio s 108:101, a u jednoj od zanimljivijih utakmica Vašington Vizardsi su dobili Finiks Sanse 149:146 posle čak tri produžetka.