Kingsi bez sreće u Šarlotu, Bogdanović 17 poena (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 18.01.19. | 07:55

Nemanja Bjelica ostao na samo dva poena, ali i šest skokova i četiri asistencije. Igor Kokoškov i njegovi Sansi umalo iznenadili Toronto, Ivica Zubac blistao u pobedi Lejkersa

Dočekali su Hornetsi da posle šest uzastopnih gostovanja zaigraju i pred svojom publikom i zajedno se obraduju pobedi. Turneja po Zapadu nije donela mnogo sreće, svega dve pobede, ali i poraz upravo od Kingsa u subotu. Zato je Sakramento u uzvratnom susretu dočekan na žaoku – 114:95.

Kemba Voker je predvodio Hornetse do trijumfa sa 23 poena, čime je prešao granicu od 11.000 poena u karijeri, dok su ga Majls Bridžis i Majkl Kid Gilkrist ispratili sa po 15 poena. Vili Ernangomez je ubacio 11 poena, ali i uhvatio 16 lopte kao igrač s klupe. Upravo su rezerve i donele konačnu prevagu na ovoj utakmici, pošto su nadigrale Sakramentove igrače s klupe sa 60:44.

Posle nešto slabijeg početka i vođstva gostiju od 13 poena u ranoj fazi druge četvrtine, Šarlot je odgovorio sa 43 poena upravo pred odlazak na odmor, preuzeo potpunu kontrolu utakmice i do kraja više nije bio u zaostatku. Kingsi nisu imali dovoljno sreće da uđu u realnu borbu za pobedu. Uspevali su nekoliko puta da spuste razliku na pet poena, ali svaki put kada bi Kingsi umanjili minus, Šarlot bi imao spreman odgovor. S mnogo autoriteta držali su konce u svojim rukama i nisu želeli da dozvole iznenađenje.

Badi Hild bio je najefikasniji igrač Sakramenta sa 24 poena, dok je odmah iza njega bio Bogdan Bogdanović sa 17 poena (8/13 iz igre, 1/2 za tri), te dve asistencije i po jednim skokom i ukradenom loptom. U igri je proveo 27 minuta, kao rezerva. Nemanja Bjelica je bio u startnih pet, ubeležio 19 minuta, ali samo dva poena (1/5 iz igre, 0/2 za tri). Ali, imao je šest skokova i četiri asistencije.

Toronto se prethodne noći ozbiljno namučio protiv Finiksa i na kraju umalo ostao kratkih rukava. Paskal Sjakam je spasao Reptorse od takvog ishoda, možda čak i ružnog poraza u produžetku. U poslednjim trenucima utakmice pogodio težak šut levom rukom i podario Torontu trijumf rezultatom 111:109.

Domaćin je utakmicu odigrao bez Kavaja Lenarda, koji je uzeo dan odmora posle teškog okršaja u Bostonu. Mnoge je iznenadilo što ni Kajl Lauri nije uradio isto, već je odigrao skoro 40 minuta i ubacio 16 poena, devet skokova i osam asistencija, čime je upisao više od 5.000 završnih dodavanja u karijeri. Serž Ibaka je imao 22, a Fred Vanvlit 15 poena. Sjakam je ubeležio 10 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Kod Finiksa najbolji je bio Devin Buker s 30 poena (10/21 iz igre), a kompletna startna petorka imala je dvocifreni učinak. Majkal Bridžis i Deandre Ejton doprineli su sa po 15 poena, s tim što je prvi pik s prošlog Drafta imao još i 17 skokova.

Ivica Zubac je oduševio Los Anđeles i zaledio Oklahomu! Hrvatski centar je u pobedi Lejkersa nad Tanderima rezultatom 138:128 posle produžetka skupio čak 26 poena i 12 skokova i to kao igrač s klupe! Na terenu je proveo 28 minuta. Kajl Kuzma imao je 32 poena, dok je Pol Džordž na drugoj strani ubeležio 27 poena. Rasel Vestbruk je imao poen manje, uz 13 asistencija i devet skokova.