Klivlend nastavio seriju pobeda: Netsi stali u završnici

Vreme čitanja: 1min | pon. 17.01.22. | 23:21

Domaćin sjajnom igrom u poslednja dva minuta stigao do važnog trijumfa (114:107)

Uzbudljiv duel između Klivlenda i Bruklina u potpunosti je opravdao epitet jednog od derbija istoka, a u neizvesnoj završnici pribraniji je bio domaćin koji je petom uzastopnom pobedom nastavio sigurnim korakom da ide ka plej-ofu.

Iako je Klivlend tokom većed gela druge i treće četvrtine imao prednost koja je izniosila i devet poena prednosti, gosti su uspevali da održe priključak i očuvaju neizvesnost. Poslednja deonica donela je i vrhuunac napetosti, a gosti su čak uspeli da stignu do četiri poena prednosti, međutim odlična igra u poslednja tri minuta uticala je da Klivlend nastavi seriju pobeda i 27. slalvljem dodatno učvrsti poziciju u gornjem delu tabele istoka.

Posebno raspoložen u redovima domaćina bio je Graland sa 22, dok su mu podršku pružili Okoro sa 15, Alen, Lov i Markanen sa po 14 poena. Na drugoj strani Irving je sa 27 poena predvodio Netse, ali njegovo odlično veče i 22 poena Hardena bili su nedovoljni da gosti izbegnu 16. poraz, drugi u poslednja tri duela.

Klivlend za tri dana očekuje novi derbi istoka protiv Bulsa, dok će Bruklin isto veče gostovati Vašingtonu.