Kraljevske igrarije protiv Fuenlabrade! Šengelija i Bertans ponizili Gran Kanariju!

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.02.15. | 22:26

Marković i Golubović solidni u novoj pobedi Unikahe...

Serhio Rodrigez

Šest u nizu i madridski Real je prvom mestu blizu! Kraljevski klub nastavio je seriju pobeda u ENDESA ligi, pošto su na svom terenu, u laganom ritmu pobedili Fuenlabradu rezultatom 86:69 (23:17, 21:20, 21:13, 21:19) i nastavili poteru za nezaustavljivom Unikahom.

S obzirom na sigurnu igru domaćina i veliku prednost, trener Kraljevića Pablo Laso imao je priliku da minutažu rasporedi na sve igrače u timu i svi do reda upisali su se u listu strelaca. Ovo je ujedno bila i deseta vezana pobeda nad Fuenlabradom u međusobnim okršajima, a Fuenlabrada je posle ovog poraza otišla na samo dno španske lige.

Gosti su se dobro držali tokom većegdela prvog poluvremena i praktično je viđena rezultatska klackalica, ali su stvari bile raščišćene tokom treće deonice. Ekipa Uga Lopeza bila je potpuno van ritma na startu drugog dela, što je domaćin iskoristio i sa nekoliko brzih kontri stigao do 15 poena prednosti (65:50). To je, ujedno, bio i kraj za borbene goste.

Serhio Rodrigez bio je najefikasniji igrač Reala sa 12 poena, dok su po devet ubacili Mežri, Rejes i Noćioni. Kod gostiju Stiv Burt ubacio je 20 poena, a dva manje Endi Panko i oni su bili jedina dva igrača sa dvocifrenim učinkom.

Posle nesrećnog poraza od Unikahe u prethodnom kolu, Laboral Kuća je rešila da iskali sav bes na igračima Gran Kanarije, koje su rasturili rezultatom 109:70 (28:18, 24:20, 28:8, 29:24).

Gosti sa dobro poznatog ostrva bili su ravnopravan takmac razigranom timu iz Vitorije samo tokom uvodnih minuta prve dve deonice. Kasnije, postali su „topovsko meso“ favorizovanog rivala, koji im je naneo treći vezani poraz!

Ujedno, Laboral Kuća uspela je da prekine neslavni niz od pet utakmica bez pobede nad Gran Kanarijom, a to je učinila na izuzetno ubedljiv način.

Najbolji igrač domaćeg sastava bio je Tornike Šengelija, koji je meč završio sa 25 poena i 35 indeksnih poena. Odličan je bio i Davis Bertans, koji je ubacio 14 poena, a van linije 6,75 metara ubacio je četiri od šest šuteva. Kod gostiju Kjal Kurić je postigao 17 poena, a jedan manje dodao je Jan O'Liri.

Još jednu pobedu u sezoni ostvarila je i Unikaha, koja je u Malagi savladala Huventud rezultatom 81:77 (25:11, 24:28, 8:22, 24:16), čime je zadržala prednost na vrhu tabele u odnosu na Kraljevski klub...

Domaćin je odlično počeo utakmicu, serijom 14:0 zahvaljujući četiri vezane trojke, dok igrači Huventuda nisu uspeli da postignu koš puna četiiri minuta. Posle odlične igre u prvom poluvremenu, Unikaha je umalo prokockala sve u trećoj deonici. Gosti su odigrali izuzetnu treću četvrrtinu, u kojoj su ekipu Đoana Plaze sveli na svega osam poena, a ubacili čak 22! Od toga, Serhi Vidal je proknjižio čak 13 poena.

Ipak, sve je došlo na svoje u poslednjih deset minuta, kada je Unikaha na krilima beka Jona Stefansona stigla do zlata vredne pobede.

Najbolji strelac Andalužana bio je upravo Stefanson sa 16 poena, dok je Rajan Tulson dodao deset. Srpski reprezentativac Stefan Marković dodao je osam poena i tri asistencije, a Vladimir Golubović osam poena i tri uhvaćene lopte. Kod Huventuda Vidal je postigao 16 poena.