Lejkersi srušili šampiona! Lebronov dabl-dabl za 17 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.10.18. | 08:50

Odlične partije u predsezoni nastavio je da pruža Brendon Ingrem, koji je za 25 minuta ubacio 26 poena u koš protivnika i bio najefikasniji akter meča - 123:113

Šampion je pao u Las Vegasu! Jeste predsezona i jesu svi timovi još uvek u fazi priprema za ono što tek sledi, ali svako ovakvo slavlje može da ima poseban značaj na psihološkom planu uoči starta sezone. Los Anđeles Lejkersi savladali su dvostrukog uzastopnog osvajača šampionskog prstena Golden Stejt Voriorse s rezultatom 123:113 i još jednom pokazali da će imati čime da se suprotstave najjačim ekipama NBA lige u ovoj sezoni.

Fantastični Lebron Džejms proveo je svega 17 minuta na parketu, ali mu je i to bilo dovoljno da ostvari odličan učinak od 15 poena, 10 skokova i pet asistencija. Teško da je moglo bolje od toga za tako kratak vremenski period. Odlične partije u predsezoni nastavio je da pruža Brendon Ingrem, koji je za 25 minuta ubacio 26 poena u koš protivnika i bio najefikasniji akter meča.

Kod Voriorsa, Kari je ubacio 23 poena, Klej Tompson 20, a Kevind Durent 18, uz 12 skokova. Ostali gotovo da nisu bili vredni pomena. Domaćin je kontrolu nad utakmicom stekao u drugom delu treće četvrtine. Gosti su uspeli da se vrate u samoj završnici meča, ali ne u potpunosti. Lejkersi su dodali gas i rutinski priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Finiks Sansi, koje predvodi Igor Kokoškov, doživeli su prilično težak poraz u Portlandu (116:83), a meč karijere odigrao je Džejk Lejmen sa 28 postignutih poena. Ovo je bio treći poraz ekipe srpskog stratega u predsezoni.

Najveća uzbuđenja viđena su u Atlanti, gde je domaćin savladao San Antonio (130:127) zahvaljujući koševima Treja Janga, dok je najviše poena postignuto u Majamiju, gde je domaći Hit bio bolji od Nju Orleansa s rezultatom 140:128. Bem Adebajo je ubacio 26 poena, a Džoš Ričardson 25.

Plejmejker Vašangtona Džon Vol ubacio je 32 poena u slavlju svog tima nad Detroitom (102:97), a nedostajala mu je samo jedna asistencija za dabl-dabl učinak. To je kod gostiju uspelo Andreu Dramondu, koji je postigao 17 poena i imao čak 20 skokova.