Litvanija zgazila Hrvatsku, Kockasti daleko od Mundobasketa

Vreme čitanja: 1min | ned. 02.12.18. | 20:44

Sjajnom igrom u trećoj četvrtini domaćin u Vilnjusu trasirao put ka pobedi

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je novi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Na teškom gostovanju u Vilnjusu, reprezentacija Litvanije slavila je sa 79:62.

S obzirom da je Poljska pobedila Italiju, Hrvati moraju da upišu dve pobede u preostala dva meča, dok Poljaci moraju obe da izgube. S tim da Hrvatska mora da slavi u međusobnom duelu sa Poljskom preko šest poena razlike.

Od početka utakmice bilo je jasno da će izabranici Dražena Anzulovića biti u podređenom položaju u večerašnjoj utakmici.  Već posle prve četvrtine Litvanija je imala prednost od 15 poena.

Hrvati su se u nastavku vratili zahvaljujući dobroj mini roli Jakova Mustapića i prišli na minus četiri.

Polako, ali sigurno, domaćini su koristili sve greške hrvatske obrane. Serijom od 11:0 stigli su Litvanci do velikih 18 poena prednosti na ulasku u poslednju deonicu. I tu je bio kraj.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Miro Bilan sa 12 poena, a kod Litvanaca, Seibutis je ubacio 15 poena, dok je Martinas Ehoda postigao 12 poena.