Luka sekao odbranu Klipersa kao vreo nož puter, Dalas bez greške (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.01.19. | 08:45

Bez Srba na parketu, Pol Džordž vodio Oklahomu do važne pobede

Dalasov povratak kući posle kratke i neuspešne turneje po Istoku donela je i prvi trijumf posle četiri uzastopna poraza. Mavsi su u svom Amerikan Erlajnz Centru savladali Kliperse sa 106:98, uz još lepih vesti u vidu povratka Denisa Smita u startnu petorku.

Smitov oporavak od povrede butnog mišića i šest utakmica odsustva doneo je Dalasu novu energiju i brzinu, a Rik Karlajl mogao je da bude ponosan onim što vidi na parketu. Upravo je Smit dao veliku dozu snage ekipi, a posle utakmice bilo je čak i ocena da je mladi bek odigrao svoju najbolju rolu u dresu Mavsa. Završio je utakmicu sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Mada je Harison Barns bio najbolji strelac sa 20 poena, prvo ime utakmice bio je Luka Dončić. Slovenački reprezentativac krao je šou pred gotovo 20.000 ljudi, a svojim čarolijama sekao je odbranu Klipersa kao vreo nož kroz puter. Uostalom, ponovo je bio protagonista najvažnijeg šuta na utakmici, kojim je odbijen i poslednji pokušaj Klipersa da se aktivnije uključi u borbu za pobedu.

Imao je, doduše, i pomalo neobjašnjiv izliv besa na kraju prvog poluvremena. Dončić nije uspeo da realizuje težak šut sa distance, a onda se okrenuo prema tunelu i pocepao dres. U međuvremenu je otkriveno da je Dončić kažnjen i sa 10.000 dolara zbog degažiranja lopte u publiku tokom utakmice sa Indijanom.

Za 32 minuta na terenu imao je 17 poena (5/15 iz igre, 0/8 za tri), uz sedam uhvaćenih i šest podeljenih lopti.

Kod gostiju Patrik Beverli je imao 16, a Ejverli Bredli i Lu Vilijams po 15 poena. Vilijams se vratio na parket posle dve utakmice odsustva i nije se proslavio. Procenti su mu bili loši (5/16 iz igre, 1/6 za tri), a bez vodećeg strelca Danila Galinarija nije se moglo mnogo... Srpskih igrača Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića nije bilo na terenu. Klipersi su bili užasni na momente. U finišu treće četvrtine vezali su čak 15 promašaja iz igre, a na kraju su imali svega 4/23 van linije 7,24 metara.

Oklahoma je savladala Portland sa 123:114, a predvodnik Tandera bio je Pol Džordž sa 36 poena (10/21 iz igre). Kod gostiju Demijan Lilard je imao 34, a Si Džej Mekolum 31 poen, dok je Rasel Vestbruk na drugoj strani imao novi tripl-dabl sa 29 poena, 14 asistencija i 10 skokova.