Makabi izgubio dobijeno, daleko je TOP 8

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.03.19. | 22:14

Žalgiris ućutkao Ponos Izraela - 85:83

Makabi nije uspeo da dobije ono što je morao! Gostovao mu je Žalgiris, a Ponos Izraela je izgubio dobijeno s 83:85 i tako je skoro pa izgubio šanse za TOP 8. Na tri kola do kraja ima dve pobede manje od Olimpijakosa i Panatinaikosa.

Od gotovog - veresija. Imao je Makabi prednost od 13 poena, u poslednjoj deonici je vodio s devet poena razlike, ali je Žalgiris pokazao karakter i stigao do 12. pobede u sezoni koliko ima i Makabi.

Prvo poluvreme je pripalo Makabiju, a najveći problem Žalgirisa je bila odbrana jer je Ponos Izraela uspeo da ubaci 45 poena za 20 minuta. Očigledno je Šarunas Jasikevičijus podviknuo na poluvremenu u pauzi, pa je Zelena šuma izašla mnogo življe u trećoj deonici. Gosti su dobili taj deo igre s 21:14 i to je garantovalo neizvesnu završnicu.

Makabi je u nekoliko navrata propustio šansu da se odvoji. Imao je i devet razlike, a potom je Žalgiris ubacio u brzinu više i ušao u potpuni egal. Tada je bilo jasno šta se sprema Makabiju...Najvažnija je bila trojka Arturasa Milaknisa na minut i 40 do kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedi Žalgirisa bili su Leo Vesterman sa 16 poena, Tomas Volkap sa 14, a po 12 su ubacili Marijus Grigonis i Brendon Dejvis.

Kod domaćina su se najviše istakli Skoti Vilbekin i Tarik Blek sa po 18 datih poena.