Micov i Nedović pokvarili žurku u Podgorici

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.10.18. | 20:50

Budućnost se vratila u Evroligu posle 15 godina, ali nije uspela da obraduje navijače u hali Morača

Milanski Armani pokvario je podgoričkoj Budućnosti povratak u Evroligu posle 15 godina - trofejni italijanski klub slavio je u hali Morača sa 82:71 (22:11, 20:20, 15:20, 25:20) u prvom kolu elitnog takmičenja. Vladimir Micov bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 15 poena, a jedan manje postigao je Nemanja Nedović. Kod Budućnosti najbolji strelac bio je Erl Klark sa 22 poena, Edvin Džekson dodao je 12, a Nikola Ivanović i Alen Omić po 11 poena.

Armani je zagospodario terenom maltene od prvog sudijskog podbacivanja, a Nemanja Nedović dirigovao je igrom milanskog velikana. Otuda nije bilo čudno što je već u prvoj deonici Armani stigao do dvocifrene prednosti (22:9).

Ipak, Erl Klark je uspeo u drugoj četvrtini da razdrma Budućnost, koja i dalje deluje prilično neuigrano. Sredinom ovog perioda utakmice Đetići su, posle trojke Edvina Džeksona prišli na minus četiri (32:28). A onda je opet Budućnost upala u „crnu rupu“ i Armani je do kraja prvog poluvremena otišao na plus 11 (42:31).

I onda u trećem periodu ponovo slična situacija. Gosti su držali prednost, razigrao se i Vladimir Micov, međutim, šampion Jadranske lige je u završnici četvrtine opet prišao na „prihvatljivih“ minus tri (52:49).

Bilo je jasno da, ipak, da će se pitanje pobednika rešiti u samoj završnici jer ni Armani nije uspeo da prelomi na vreme. Kada je Erl Klark na dva i po minuta pre kraja utakmice pogodio trojki i približio Budućnost na 74:71, delovalo je da Đetići mogu da preokreta.

U naredna tri napada Armani nije uspevao da pogodi koš, ali je i Budućnost na isti način odgovorila, neuspešnim šutevima za tri poena, pa su na kraju Micov i Gudaitis odbranili pobedu milanske ekipe.