Nikola Mirotić (Star Sport)

Mirotić odveo Barselonu u finale, prštaće El Klasiko za titulu

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.06.22. | 23:09

Tamo ih čeka Real Madrid

Drhtala je Braselona i to žestoko, ali na kraju suvi kvalitet je presudio i izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su se plasirali u još jedno finale Endesa lige. Tamo ih čeka dobro poznati rival - Real Madrid. Barselona je u polufinalu nadigrala Huventud sa 3:1 u seriji, ali morali su pošteno da se namuče u četvrtom meču da bi ipak bila upisana pobeda rezultatom - 60:63.

Huventud je odigrao spektakularno u prvom poluvremenu. U potpunosti su zaustavili napad Katalonaca, posebno u drugoj deonici kada je Barselona ubacila svega šest poena.

Međutim u nastavku se priča u potpunosti promenila. Barselona steže u odbrani, a Huventud ostaje bez ideja u napadu. Gosti prave veliku seriju u trećoj deonici, a na iskustvo privode meč kraju u poslednjoj četvrtini.

Ukoliko ovako budu igrali protiv Real Madrida, crno se pupe ekipi trenera Jasikevičijusa.

Najefikasniji u pobedi bio je Nikola Mirotić sa 20 poena i sedam skokova. Na drugoj strani standardno najbolji bio je Ante Tomić sa 15 poena i 13 skokova.