Nenadić vodi Pantere ka finalu

Vreme čitanja: 1min | uto. 29.05.18. | 20:19

Čačanski Borac pao u finišu, Đoković imao šut za pobedu

Košarkaši FMP-a poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige, pošto su na svom terenu savladali čačanski Borac sa 71:69 (20:14, 14:17, 17:19, 20:19).

Panterima iz Železnika sada je potrebna još jedna pobeda za plasman u finale, a drugi meč na programu je u četvrtak u Čačku.

Pitanje pobednika rešeno je u penal završnici, mada su gosti imali šut za pobedu. Ipak, Borac je loše organizovao taj napad, a šut za tri poena Ilije Đokovića iz teške pozicije nije ni došao do obruča.

FMP je sredinom treće četvrtine zahvaljujući Nemanji Nenadiću i Majklu Odžu došao do dvocifrene prednosti, ali je Borac odgovorio preko raspoloženog Đokovića i Marka Stojadinovića.

I u 35. minutu Čačani su čak uspeli da povedu sa 62:61, ali je opet Nenadić vezao nekoliko pogodaka i otvorio Panterima put do važne pobede.

On je utakmicu završio sa 22 poena, devet skokova i šest asistencija, Odžo je postigao 14, a Stefan Pot 11 poena.

Marko Stojadinović je sa 15 poena bio najbolji strelac Borca, dok je Đoković dodao još 14.