Opasan je i ovaj novi Žalgiris - lagano kroz Istanbul, bilo i plus 20

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.10.18. | 21:13

Dobra rola Vasilija Micića nije pomogla Efesu

Prošle godine fajnal-for u Beograd, prsti dodiruju nebo, a ove loš start i ubedljiv poraz kod kuće od Baskonije. Nije slutilo na dobro. Ali evo pokazalo se da ni ovaj novi Žalgiris nije "kanta". Kao potvrda tome večerašnja utakmica u Istanbulu gde je četa Šarunasa Jasikevičijusa dosta lako izašla na kraj sa bogatim turskim Efesom - 93:79.

Posle egala u prvoj četvrtini (19:19) gosti su verovatno ključnu razliku napravili u drugom delu igre, zapravo dok je trajalo "pet žutih minuta" domaćeg sastava. Srpski internacionalac Vasilije Micić pogodio je dva penala za 28:29 na 5:11 do kraja i onda je krenula serija Litvanaca. Istina, najboljeg nema (Pengos pojačao Barselonu tokom leta), ali tu su i dalje Milaknis, Kavaliuskas, Vesterman... Do poluvremena Žalgiris je stekao 14 razlike - 46:32.

Ataman nije uspeo da probudi svoj tim tokom pauze i gosti su tokom treće deonice otišli na nenadoknadivih plus 20. U poslednju deonicu Efes je ušao sa zaostatkom 48:68.

Sve što su Turci do kraja uspeli jeste da zahvaljujući 31 poenu u poslednjoj deonici ublaže poraz.

Efes čak i nije imao tako loše procente šuta, ali suština je u tome da su Litvanci bili daleko iznad proseka Evrolige. Gotovo spektakularni sa preko 60 odsto za dva i 57,1 za tri?! Brendon Dejvis sa 18 i Leo Vesterman sa 17 poena prednjačili su u dresu Žalgirisa. Jankunas je pomogao sa 11 koševa, a bivši zvezdaš Nejt Volters sa sedam dodavanja. Pristojnu partiju Amerikanac je kompletirao sa još devet poena uz 50 odsto šuta iz igre.

U poraženom timu Kruno Simon najefikasniji sa 17 poena. Micić i Moerman pratili su ga sa po 14. Naš Vasilije vrlo dobar - 3/5 za dva, 2/4 za tri. Buboa nije uspeo ništa da ubaci 0/5, a nije se proslavio ni Larkin (3 poena), dva šutera ood kojih se mnogo više očekivalo...