Panika u Teksasu: Dončić povredio koleno

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.03.19. | 11:09

Tačna dijagnoza biće poznata danas

Američki san je odlično krenuo za Luku Dončića koji ove sezone beleži fantastične brojke u NBA ligi. I sve je išlo baš kako i treba - kandidat je za rukija sezone, a poenterski je veoma blizu najboljim igračima u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu. Samo da se san ne pretvori u noćnu moru, pošto je prema izveštajima američkih medija, Luka doživeo blažu povredu kolena na nedeljnom meču protiv San Antonija.

Kako piše jedan lokalni list, Dončić kaže da je osetio kao da je „nešto iskočilo“ u kolenu nakon jednog od prodora. Luka je uspeo da do kraja odigra meč, ali je uz bolnu grimasu i hramljući napustio parket nakon poslednjeg zvuka sirene. Povreda slovenačkog košarkaša biće podvrgnuta proceni u toku današnjeg dana, a doktori koji rade u teksaškom klubu se nadaju da nije ništa ozbiljnije prirode.

Izabrane vesti

Dalas je na meču protiv Hjustona zabeležio novi poraz što znači da su u poslednjih 11 utakmica uspeli da zabeleže svega jednu pobedu. Po završetku nedeljnog susreta, Slovenac je bio ljut što trener nije sazvao tajm-aut pred poslednji napad na meču.

Govoreći o Lukinoj povredi, trener Maveriksa, Rik Karlajl je izjavio da ne može ništa da precizira oko povratka Slovenca na parket.
„Nisam siguran da li će zaigrati, za sada samo mogu da kažem da ima blažu povredu kolena. Nisam ni siguran da li je do povrede došlo u sudaru sa nekim drugim košarkašem ili je u nekom od napada nezgodno pao. Samo se nadam da nije ništa ozbiljno, uskoro ćemo sve znati.“

Dončić ove sezone nije imao prevelikih problema sa povredama i zbog njih je do sada propustio svega tri meča - zanimljivo je, međutim, da su se dva desila tokom prethodnog meseca, protiv Denvera i Detroita, što može biti znak za uzbunu. Izgleda da će toj listi sada dodati još jedan, pošto mu se daju veoma male šanse da zaigra u večerašnjem duelu protiv komšija iz San Antonija.

Kada igra, nema mu ravnog u Maveriksima - tokom 62 meča koja je odigrao ove sezone, beležio je u proseku 21,1 poen po susretu, a uz to je hvatao 7,2 lopte po meču uz 5,6 asistencija.

Dalas ove sezone nema šansu da se nađe u plej-ofu, ali deluje da je pogled u budućnost blistava po tim iz Teksasa. U tim će sledeće sezone doći Kristaps Porzingis, a vrlo je moguće da će Maveriksi svom rosteru dodati Kevina Duranta.

NBA

Utorak

00.00: (1,17) Indijana (20,0) Njujork (5,50)
00.00: (1,10) Filadelfija (25,0) Klivlend (7,25)
01.00: (1,85) Čikago (12,5) Los Anđeles Lejkers (2,15)
01.00: (4,30) Nju Orleans (15,0) Milvoki (1,27)
01.00: (2,95) Dalas (13,0) San Antonio (1,50)
03.30: (2,30) Los Anđeles Klipers (12,5) Portland (1,75)
03.30: (1,22) Denver (16,0) Minesota (5,00)

 

ISTOČNA KONFERENCIJA

ZAPADNA KONFERENCIJA


tagovi

Luka Dončić

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara