Najdžel Vilijams Gos

Partizanov dvominutni sprint za slom Vojvodine! Pecarski dabl-dabl, Brajma odličan, Vilijams Gos najbolji (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 19.04.18. | 21:40

Parni valjak krenuo pobedom u Superligu Srbije

Košarkaši Partizana ubedljivim trijumfom nad Vojvodinom otvorili su svoje učešće u ovogodišnjoj Superligi i na pravi način krenuli krenuli u napad na titulu srpskog šampiona - 90:67 (28:10, 21:31, 18:13, 23:13).

Dobro ispunjene tribine dvorane Aleksandar Nikolić mogle su premijerno da vide izdanje novog krilnog centra crno-belih Amide Brajme, koji je na kraju bio na skok od dabl-dabla. Za nešto više od 13 minuta na parketu šampion G Lige skupio je 12 poena (5/9 iz igre), uz devet skokova i ukupni indeks - 19. Mada je prva figura utakmice bio Najdžel Vilijams Gos sa 16 poena (5/10 iz igre) i devet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti, svetla pozornice bila su uperena ka mladoj nadi Parnog valjka - Marku Pecarskom. Dočekali su navijači Partizana da vide supertalentovanog centra na delu i videli su njegov dabl-dabl sa 11 poena i 12 skokova, uz tri blokade i ukradenu loptu za nešto manje od 24 minuta u igri.

Trener aktuelnog osvajača Kupa Radivoja Koraća Nenad Čanak imao je priliku da promeša karte i na teren pošalje svih 12 igrača koji su se našli u protokolu. Svi su uspeli da se upišu u listu strelaca i svi su imali bar po dva poena.

Što se same utakmice tiče - već posle uvodne četvrtine bilo je jasno da će Partizan doći do ubedljive pobede. Doduše, Čanak nikako neće biti zadovoljan dešavanjima iz drugog kvartala, kada je gost iz Novog Sada ne samo istopio 20 poena zaostatka iz rane faze, već i crno-belima ubacio čak 31 koš samo u ovom periodu igre! Tako je rezultat na poluvremenu glasio 49:41, što je bar na momenat najavljivalo neizvesniji nastavak utakmice.

Ipak, ta neizvesnost nije dugo trajala. Partizan je dvominutnim sprintom u finišu trećeg perioda i serijom 7:0 uznemirio protivnika i pokvario mu koncepciju posle čega je Partizan otišao na velikih 66:53. Bila je to, pokazalo se, odlučujuća serija Partizana kojom je prelomila meč. Do kraja utakmice Partizan je samo uvećavao razliku i na kraju otišao na maksimalnih 23 poena razlike - 90:67.

Igrači Vojvodine mogu da budu zadovoljni svojim izdanjem u beogradskom hramu košarke, mada su možda mogli i više da najveći deo napada nisu pokušavali da završe šutem za tri poena, odakle se nisu proslavili (8/39). Nisu imali odbrambeno rešenje za Partizanove akcije iz reketa (44 poena), ali su zato naveli favorizovanog protivnika na čak 19 izgubljenih lopti i iz istih izvukli čak 20 poena. Voša je veliku razliku u drugoj četvrtini pravila zahvaljujući poenima sa klupe. Nešto više raspoloženja imali su Novosađani, što je i dovelo do toga da Partizanovo vođstvo gotovo potpuno iščezne.

U pravom svetlu pokazao se Dejan Janjić sa 20 poena (8/18 iz igre), ali i pet skokova, asistencijom i tri ukradene lopte. Iza njega najefikasniji bio je još jedan rezervista - Nikola Silađi sa 13 poena i devet uhvaćenih lopti. Zanimljivo, Vojvodina je utakmicu završila s čak 81 upućenim šutem iz igre i svega 24 pogodaka, dok je Partizan imao daleko svedenijih 30/54 i čak 49 uhvaćenih lopti (38-11) naspram 36 gostiju (20-16).

PARTIZAN - VOJVODINA 90:67
/28:10, 21:31, 18:13, 23:13/

Dvorana: Aleksandar Nikolić.
Partizan: Si 6, Gagić 8, Vilijams Gos 16 (9as), Marinković 6, Pecarski 11 (12sk), Jovanović 11, Gavrilović 3, Andrić 9, Brajma 12 (9sk), Šalić 2, Aranitović 6 (5sk, 5as).
Vojvodina: Zarić -, Stojanović 2, Atanasov -, Matović 6, Bjelica 3, Berbakov 9, Janjić 20, Virijević -, Prica -, Čabrilo 7, Birovljev 7, Silađi 13 (9sk).