Peno srušio Ritas u gostima posle produžetka

Vreme čitanja: 2min | sre. 16.01.19. | 19:58

Veoma bitna pobeda za tim iz Berlina i dobra partija srpskog igrača u dodatnih pet minuta - 94:86

Alba je došla do veoma bitne pobede u gostima nad Lijetuvos Ritasom i to posle produžetka - 94:86. Posle 40 minuta rezultat je bio 79:79, a u dodatnih pet minuta se razigrao Stefan Peno ( ukupno na meču dao 10 poena, četiri asistencije), dao tri izuzetno bitna koša (šest poena) i uz pomoć Giedraitisa odveo tim iz Berlina do pobede. Lijetuvos je sve vreme bio bliži pobedi, ali kada su gosti otišli u produžetak to su i iskoristili i na kraju slavili.

U produžetku je Alba stigla u prednost posle poena Pena (83:81), a potom je srpski košarkaš ubacio još dva poena i tim iz Berlina je otišao na četiri poena prednosti. Ritas se vratio, a Peno dao još jedan koš i time zapržio čorbu Litvancima. Sjajan je bio i Giedraitis s 23 data poena.

Ako neka utakmica može da se nazove tesnom onda je to ova jer su se ova dva tima bukvalno jurila rezultatski za po poen ili dva od početka do samog kraja. Najveću prednost je imao Ritas i to u visini od šest poena tokom druge deonice. Posle toga sve do kraja se kretalo od dva do četiri poena razlike.

U poslednji minut su dva tima ušla s rezultatom 79:77, a Parahovski je promašio dva slobodna bacanja. Potom je Kris Kramer ukrao loptu na 37 sekundi pre kraja. Sili je promašio šut za dva poena, Alba je imala napad na 11 sekundi pre kraja, a Gifi je pogodio za dva na tri sekunde pre kraja utakmice. Tako se otišlo u produžetak.

Tamo su gosti bili ubedljivi, pa su sada na vrhu tabele zajedno s Monakom.