Pešićeva Barsa jedva preživela! Igraće se majstorica...

Vreme čitanja: 2min | sre. 30.05.18. | 22:02

Katalonci uspeli da se spasu eliminacije u četvrtfinalu plej-ofa

Barsa je na brejk u Blaugrani odgovorili ribrejkom u Andori! Posle šokantnog poraza od Andore na svom parketu u prvom meču četvrtfinala španskog plej-ofa, Pešićev tim je uzvratio istom merom i uz mnogo muke uspeo da izbori majstoricu na svom terenu.

Barsa je u Andori slavila 85:78 posle mnogo preokreta i drame. Andora očigledno nije slučajno među osam ekipa u Španiji i nije slučajno pobedila Barsu u prvom meču. I večeras je Andora pružila žestok otpor bila na rubu senzacije i plasman u polufinale, ali će morati da igra treći meč u Barseloni.

Izabrane vesti

Andora je sjajno otvorila meč na krilima razigranog Endrua Albisija i vodila tokom celog prvog poluvremena. U prvoj četvrtini Barsa nijednom ije bila u vođstvu, da bi Andora sredinom drugog kvartala stigla do plus 11 (37:26). Ali tada kreće Barsina serija 12:2 zahvaljujući Ertelu i Katalonci su uspeli da izjednače rezultat na poluvremenu.

U trećoj četvrtini je Barsa dominirala i zahvaljujući Tomiću i Ribasu povela sa 12 razlike (62:50). Ali ni tada nije bilo gotovo. Androa je istopila Barsinu prednost na samo poen pre četvrte četvrtine i u poslednjem kavrtalu povela sa četiri razlike. Ušlo se u neizvesnu završnicu, igralo se koš za koš i Barsa je zahvaljujući većem iskustvu i kvalitetu ipak uspela da slomije otpor žilavog protivnika.

Sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije, Ante Tomić je bio najbolji u pobedničkom timu. Koponen je ubacio 15, a Ribas i Ertel po 13 poena. Na drugoj strani je Albisi bio najbolji sa 22 poena, ali su podbacili ostali. Jaka Blažić je ubacio devet poena uz šut iz igre 2/9, Oliver Stević je dodao šest, a Vladimir Janković pet poena. 

(FOTO: Star sport)


tagovi

Svetislav Pešić

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara