Pozovi B za poene - Bogdan brojao do 20, Beli do 12, šteta što nije šutirao više... Teo dobio šansu na kašičicu

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.11.18. | 08:35

Sakramento ipak nije uspeo da izađe na kraj sa Jutom, Klipersi prvi na Zapadu, Vučević Lejkersima ubacio 31 poen

Lepa slika na početku meča između Sakramenta i Jute Džez. Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica u startnoj postavi. Srpski tandem je odigrao sasvim dobro, postigao u zbiru 32 poena, ali to nije bilo dovoljno za trijumf - 112:133.

Srpski tandem je počeo odlično meč i dao prvih devet poena na utakmici. Generalno je prvo poluvreme bilo jako dobro za obojicu. Bogdanović je na kraju bio efikasniji sa 20 datih poena. Imao je pored toga i tri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Bogdan je ubacio 20 poena, a ne može baš da se kaže da je bio na svom nivou u šuterskom pogledu jer je gađao iz igre 6/14 što je 42%. Za tri poena je pogodio 2/5. Sa slobodnih bacanja je bio precizan - 6/6. To je za njega mačiji kašalj. Imao je dobru minutažu - 33 minuta na parketu.

Nemanja Bjelica je igrao upola manje - 17 minuta, a za to vreme dao je 12 poena, imao je pet skokova i jednu blokadu. Beli je jako dobro šutirao iz igre, bio je bez promašaja - 4/4. Za tri je jednom probao i bio je precizan. I sa slobodnih bacanja nije imao promašaj tako da je u šutu bio stopostotan!

Šteta što nije šutirao više...

Riki Rubio je dao 27 poena, imao sedam skokova i pet asistencija. Bio je najzaslužniji za pobedu Džeza.

A Los Anđeles Klipersi su pokazali još jednom da se ne šale ove sezone. Ovoga puta savladali su na gostovanju Portland s 104:100 i tako zauzeli prvu poziciju na tabeli Zapadne konferencije.

Tobijas Heris je bio najefikasniji sa 34 poena, a Danilo Galinari je dodao 17 i možda dao i ključne poene na utakmici.

Miloš Teodosić je dobio šansu na kašičicu. Igro je šest minuta i dao šest poena uz jednu asistenciju. Imao je šut iz igre 2/4. Možda je mogao da dobije još koji minut u igri, ali i ovo je pomak od sedenja na klupi. Upravo ta sudbina na ovoj utakmici zadesila je Bobana Marjanovića koji nije ulazio u igru.

Dodajmo i da su sinoć igrali Los Anđeles Lejkersi i da su poraženi na svom parketu od Orlanda sa 104:108. Lebron Džejms je dao 24 poena, imao sedam asistencija i četiri skoka.

Kod Orlanda najbolji je bio Nikola Vučević sa 31 datim poenom i čak 15 skokova.