Radonjić odbranom „zaključao“ svoju Moraču, Lučić izrešetao koš Budućnosti - Bajern ne odustaje od TOP 8

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.03.19. | 20:45

Srpski reprezentativac postigao 18 poena i zabeležio sedam skokova u važnom slavlju svog tima u Podgorici - 89:75

Dejan Radonjić je odneo veoma važnu pobedu iz svoje Morače, gde se igrački i trenerski afirmisao. Bajern je čvrstom odbranom u potpunosti neutlarisao svaku nadu Budućnosti da pokuša da dođe do slavlja u ovom meču, pa je na kraju uspeo da prekine niz od dva uzastopna poraza i izjednači se na osmom mestu sa Baskonijom - 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23).

Gosti kontrolu nad utakmicom nisu imali samo na početku druge četvrtine, kada su Podgoričani bili dominantni na terenu i precizni u šutu van linije 6,75, ali se nemački tim konsolidovao već do kraja prvog poluvremena, a onda u nastavku došao do dvocifrene zalihe i rutinski utakmicu priveo kraju.

Na visini zadatka još jednom je bio Vladimir Lučić, najefikasniji igrač pogedničkog tima. Srpski reprezentativac ubacio je 18 poena u koš protivnika i imao sedam skokova. Nadahnut je bio i Nemanja Dangubić (13 poena), a važan doprinos pobedi Bavaraca dao je i Stefan Jović sa šest poena i sedam asistencija.

Daleko ispred ostalih u redovima Budućnosti bio je Edvin Džekson sa 19 poena, a dvocifreni učinak dostigli su i Noris Kol (12 pona), Filip Barović i Nemanja Gordi (obojica po 10).

Bajern u narednom kolu dočekuje Makabi iz Tel Aviva, a budućnost Olimpijakos.