Sjajna uvertira finala KRK: Zvezdini klinci imali plus 22, Partizan promašio šut za pobedu

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.02.19. | 15:05

Slavlje crveno-belih u Nišu...

Pioniri Crvene zvezde savladali su vršnjake iz Partizana i osvojili Beobasket mini kup 2019! U veoma interesantnom i neizvesnom susretu crveno-beli su slavili sa 73:72, po četvrtinama 25:25, 19:6, 16:13, 13:28.

Partizan je bolje otvorio utakmicu, imao prednost u prvoj deonici od 25:20, ali tada je krenula furiozna igra momaka sa Malog Kalemgedana koji su serijom 36:9 otišli na ogromnih plus 22. Bilo je 56:34. Činilo se da će Zvezda posle toga rutinski privesti meč kraju, ali usledila je velika drama.

Partizan se zahvaljujući odličnom Iliji Milijaševiću potpuno vratio u meč i posle serije 10:2 ponovo imao aktivan rezultat – 54:62, na sedam minuta do kraja. Zvezdini pioniri su sasvim stali, ostali bez rešenja u napadu... Ipak, uspeli su donekle da se konsoliduju, ali nisu imali rešenje za najboljeg igrača crno-belih Milijaševića, koji je tri minuta pre kraja trojkom smanjio na 66:71, pa još jednom trojkom potpuno vaskrsnuo Partizan - 69:73.

Na minut i 20 sekundi pre kraja ponovo neverovatni Milijašević - trojkai i 72:73.

Zvezda potom nije iskoristila napad, pa je crno-belima ostalo 12.5 sekundi za napad za pobedu. Išlo se na Milijaševića - a na koga bi drugog - međutim ovoga puta mladi Partizanov šuter nije uspeo. Ispalio je preko dvojice i - promašio. za veliku radost dečaka u crveno-belom.

Ilija Milijašević završio je sa 38 poena. Uz njega, jedini dvocifren u crno-belom timu bio je Šarenac sa 13. Na drugoj strani Pavlović 26 koševa, Matić 12, Malavražić 11...