Sjajni Bogdan srušio i Portland, ni minut košarke za Srbe u Los Anđelesu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 15.01.19. | 08:29

Bogdanović ubacio 18, a Bjelica četiri poena u slavlju Sakramenta (115:107)

Bogdan Bogdanović je još jednom bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u pobedi Sakramenta, ovoga puta nad Portlandom rezultatom 115:107. Srpski as je ubacio 18 poena, uz odlične procente šuta, a svom učinku dodao je i dva skoka i tri asistencije. Nemanja Bjelica je bio deo startne petorke, ali je meč okončao sa četiri poena, šest skokova i dve asistencije.

Domaćin je meč pod kontrolom držao praktično od druge četvrtine, uspeo je zaustavi nekoliko ozbiljnih naleta gostiji i na kraju stigne do zasluženog slavlja.

Bogdanović je iz igre šutirao 8/10 (2/3 za tri), a efikasniji od njega u pobedničkom sastavu bio je samo Badi Hild sa 19 poena. Kod Portlanda je daleko ispred ostalih po učinku bio Demijan Lilard sa 35 postignutih poena, ali i pet asistencija i tri skoka.

Kingsi su došli do 23 slavlja u sezoni i i dalje zaostaju samo jednu pobedu od osmoplasirane Jute. Portland je doživeo 19 poraz u sezoni (26 pobeda).

Klipersi su početkom poslednje četvrtine uspeli da do dođu do kratkog preokreta, ali je Nju Orleans ipak stigao do zasluženog slavlja u pravom revolveraškom okršaju u Stejples centru (121:117).

Ni ovoga puta srpski igrači Boban Marjanović i Miloš Teodosić nisu dobili šansu kod Doka Riversa, a meč je obeležio fantastični Entoni Dejvis, koji je postigao 46 poena i imao 16 skokova. Vrlo dobar je bio i Džulijus Rendl (27 poena), dok je kod Klipersa Herel ubacio 26, a Galinari 25 poena.

Klipersima je ovo bio treći vezani poraz, pa sada moraju ozbiljno da strepe szta mesto u plej-ofu. Sa druge strane Pelikansima je ovo bilo četvrto vezano slavlje u poslednjih pet mečeva, pa su i oni postali više nego ozbiljni kandidati za mesto među osam najboljih timova Zapada.