Smena na osmom mestu: Baskonija granitnom odbranom slomila Armani

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.01.19. | 22:57

Sastav Simonea Pjaniđanija postigao samo 26 poena u drugom poluvremenu, što je bilo nedovoljno da bi se slavilo u jednoj ovakvoj utakmici - 80:75

Smena na osmoj poziciji Evrolige. Baskonija je u direktnom obračunu slomila otpor Armanija i preskočila ga na tabeli sa skorom od devet pobeda i devet poraza, dok je klub iz Milana ostao na osam slavlja u elitnom takmičenju - 80:75.

Gosti su odigrali užasno drugo poluvreme, ali su uspemi da uvedu meč u neizvesnu završnicu. Ipak, tamo ipak nisu imali dovoljno snage, pa je domaćin stigao do zasluženog slavlja. Odlučujući faktor predstavljala je fantastična odbrana ekipe Velimira Perasovića, u kojoj je prednjačio požrtvovani Luka Vildosa. Sastav Simonea Pjaniđanija je u drugih 20 minuta postigao ukupno 26 poena, što je bilo nedovoljno da bi se slavilo u jednom ovakvom meču.

Nakraju, najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vensan Poarije, koji je ubacio 17 poena u koš protivnika. Uertas je postigao 13, Šilds 12, a Vojtman 11.

Jedini vredan pomena u gostujućem timu bio je fantastični Majk Džejms, koji je ubacio 27 poena u koš rivala. Ipak, i njemu je ponestalo snage u samom finišu, pa je pri rezultatu 78:74 promašio dva od tri slobodna bacanja i tako omogućio domaćinu da bez problema stigne do slavlja.

Srpski internacionalac Vladimir Micov na parketu je proveo 28 minuta i postigao sedam poena.