Filip Barna (FOTO: Kansai Helios/ABA2)

Strašno veče Filipa Barne, Spartak jednom nogom u polufinalu

Vreme čitanja: 2min | uto. 09.04.24. | 20:16

Subotičani silni na startu plej-ofa u ABA 2 ligi

Počele su i odlučujuće borbe u ABA 2 ligi. Plej-of je otvorio subotički Spartak ubedljivom pobedom u Sloveniji protiv Heliosa iz Domžala - 84:71.

Subotičani su stekli veliku prednost pred revanš na svom parketu pa se može reći da su jednom nogom u polufinalu gde ih čeka bolji iz dvoboja Širokog i MZT-a.

Apsolutni junak Spartakove pobede je bio centar Filip Barna. Iako je promašio sva četiri šuta za tri poena, rođeni Subotičanin je uništio odbranu Heliosa i upisao 27 poena sa 33 minuta. Za dva poena je šutirao 11/14, penale 6/7, a sakupio je i sedam skokova i četiri asistencije. Ispratili su ga Luka Cerovina sa 14 i veteran Nemanja Gordić sa 11 poena. Nekadašnji Partzanov centar Vil Mozli je ubacio 10 uz sedam skokova, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Rok Nemanič sa 16 poena.

Domaćin je bio ravnopravan samo u prvoj četvrtini, a onda su Barna i Spartak počeli da dodaju gas. Stekli su dvocifrenu prednost sredinom druge deonice, na poluvreme otišli sa vođstvom 41:33, a u trećem kvartalu otišli na nedostižnih 21 razlike (58:37). Helios je uspeo u poslednjoj četvrtini da smanji zaostatak i zadrži kakavu takvu nadu pred revanš u Subotici.