Strmoglav pad: Zvezda prokockala +22 u Breši

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.10.18. | 22:29

Crveno-beli prerano došli do ogromnog kapitala, a onda ušli u katastrofalnu seriju promašaja, što je moralo da rezultira prvim porazom u sezoni - 69:61

Što je veći uspon, to je teži pad. Crvena zvezda je imala +22 na početku utakmice u Breši, ali se kasnije potpuno stmoglavila i nakon 10 uzastopnih pobeda pretrpela prvi prvi poraz u ovoj sezoni - 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11).

Gosti su fantastično otvorili utakmicu, poveli sa 24:2 i već tada došli do maksimalnog kapitala, ali kao da su izabranici Milana Tomića već tada pomislili da će lagano rešiti utakmicu u svoju korist, što im se vrlo brzo osvetilo. Domaćin je lagano "svlačio" tu zalihu crveno-belih i već do same završnice prvog poluvremena stigao i do potpunog preokreta (39:38).

Zvezda je ranu prednost stekla zahvaljujući razigranom Biliju Beronu, koji je u prvih 10 minuta postigao 13 poena, a na kraju došao do 22, ali su ostali bili potpuno rezervisani. Dvocifreni učinak u gostujućim redovima imao još samo Mohamad Faje (11 poena).

Srpski šampion se utopio u igru domaćina, koji nije blistao, ali je uspeo goste da uvede u kontraritam. Crveno-beli su ušli u seriju promašaja, pa su na kraju za 30 minuta postigli manje poena nego u prvoj deonici, što je moralo da rezultira premijernim slavljem Breše u Evrokupu.

Domaćin nije bio previše raspucan, ali je u svakom slučaju imao više napadačkih opcija u ovoj utakmici. Najefikasniji je bio Džerald Beverli sa 15 postignutih poena, dok su Alen i Mos postigli po 11.

BREŠA - CRVENA ZVEZDA 69:61
/15:31, 24:7, 17:12, 13:11/

BREŠA: Brion 11, Hamilton 7, Seron, Abas 8, Lakvintana 2, Karoli, Mika 2, Beverli 15, Zerini 7, Mos 11, Saketi 6.

CRVENA ZVEZDA: Regland 8, Radanov, Čović, Perperoglu 7, Davidovac 1, Lazić 4, Faje 11, Beron 22, Ristić, Simanić, Cirbes 8, Odžo.