Teo plesao, ali ne može se protiv Hjustona! Bobiju tri minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 01.03.18. | 08:40

Rokitsi vezali i 14. uzastopnu pobedu

Noćas je u NBA ligi odigrano devet utakmica, a jedina dva naša predstavnika bili su Miloš Teodosić i Boban Marjanović. Oni su igrali u porazu Los Anđeles Klipersa od Hjuston Rokitsa - 92:105.

Teodosić je na parketu proveo 27 minuta i za to vreme imao je 13 poena, šest skokova i četiri asistencije. Imao je naš plejmejker dobar šut za tri poena - 3/6 i tako je došao do većine svojih poena.

Igrao je Teo po celom terenu, trudio se u odbrani, pokušavao u napadu asistencijama, ali je Hjuston pokazao koliko je jaka ekipa i koliko ima dobru odbranu. Kada bi god ušao Teodosić u reket Rokitsa delovalo je kao da ima više igrača u crvenim dresovima od Klipersa.

Imao je i neke zanimlljive prodore s koša na koš kao u finišu druge četvrtine koji nisu baš u njegovom "fazonu", ali je iskoristio dobro prosto koji mu se otvorio.

Možda i najlepši potez meča bila je asistencija Teodosića za Deandre Džordana koji je zakucao posle alej-upa, ali sve je to bilo nedovoljno dobro protiv tima koji je trenutno u najboljoj formi u ligi.

Hjuston je imao taktiku da preko Krisa Pola zaustavi Tea i to mu je donekle pošlo za rukom.

Najefikasniji u ekipi Hjustona bili su Džejms Harden sa 25 poena i Klint Kapela sa 22 poena i 14 skokova. Ovo je 14. vezana titula Rokitsa!

Kod Klipersa se dobro pokazao Heris sa 24 data poena, dok je Harel dodao 22. Naš Boban Marjanović igrao je tri minuta i za to vreme je sakupio dva skoka, bez pokušaja šuta. Nije pomogla njegova dobra igra protiv Denvera da dobije veću minutažu.

Najzanimljiviji meč odigrali su Dalas i Oklahoma, a Tanderi su u gostima slavili sa 111:110 i to posle produžetka. Na kraju "regularnog" dela bilo je 100:100.

Naravno da je to bio poligon za Rasela Vestbruka da pokaže šta zna i ovaj je to iskoristio. Postigao je 30 poena, imao je 11 skokova, sedam asistencija, tri ukradene lopte i jednu blokadu i bio je najvažniji igrač Oklahome u ovom tesnom trijumfu postigavši bitne poene u završnici.

Noćas su uspešan posao odradili i košarkaški Golden Stejt Voriorsa. Igrali su u gostima protiv Vašingtona i slavili sa 109:101, a najviše zato što su u prvih 10 minuta igre napravili 15 poena prednosti.

Kevin Durant je imao 32 poena, šest skokova i četiri asistencije, Stef Kari je dao 25 poena iz pet skokova i tri asistencije, Klej Tompson je ubacio 13 poena, a Drejmond Grin je imao 11 poena, 11 asistencija i šest skokova.