Tresla se zemlja u sudaru srpskih džinova - udario Bobi na Jokića, Teo dirigovao u pobedi Klipersa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.02.18. | 08:15

Marjanović i Jokić ubacili po 18 poena, Teodosić dodao još 11

Kakva noć za LA Kliperse u malom srpskom NBA derbiju. Ekipa iz Kalifornije u gostima je savladala Denver Nagetse sa 122:120, a sva trojica srpskih košarkaša pružila su više nego dobre partije.

Okršaj srpskih gorostasa Bobana Marjanovića i Nikole Jokića na kraju je pripao iskusnijem centru, mada su obojica duel završila sa po 18 postignutih poena.

Marjanović je na parketu proveo 15 minuta, a uz pomenuti košgeterski učinak, imao je i šest uhvaćenih lopti, uz šut iz igre 5-8.

Očekivano, više vremena na terenu kod Klipersa dobio je Miloš Teodosić koji je igrao skoro 27 minuta, postigao je 11 poena, upisao osam skokova i podelio pet asistencija.

Kada je u pitanju Jokićev učinak, momak iz Sombora je igrao 28 minuta, bio je nepogrešiv iz osam pokušaja sa linije za slobodna bacanja, postigao je i dve trojke, uhvatio šest lopti, ali je to bilo nedovoljno da Nagetsi izbegnu poraz.

Bio je to meč u kojem je Denver u završnici prvog poluvremena vodio i sa 19 poena razlike, a u nastavku utakmice su upravo igrači sa klupe bili taj tas na vagi koji je Klipersima doneo preokret i pobedu.

Poređenja radi, rezervisti Klipersa sa ukupno postigli 54 poena, dok su igrači sa klupe Denvera ubacili svega četiri. Kada se tako nešto desi, onda nije ni čudo da vam ekipa izgubi.

Trojkom Herisa na 15 sekundi pre kraja utakmice Denver se približio na 119:118, ali je Vilijams pogodio oba penala, a zatim je i Rivers bio polovičan sa istog mesta, a Klipersi su nekako uspeli da odbrane pobedu.

Upravo je pomenuti Vilijams sa 25 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Rivers je na to dodao još 17 poena. Kod Denvera je najbolji strelac bio Geri Heris sa 23 poena.