Ujka Dru oduvao Toronto (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.11.18. | 09:30

Monstruozno veče Entonija Dejvisa, Džimi Batler doneo pobedu Minesoti

Pre nego što je sezona počela, Toronto je viđen kao možda i najveći kandidat da nasledi Lebronov Klivlend na mestu finaliste Istočne konferencije. Druga pozicija u tom okršaju, naravno, rezervisana je za Boston.

Upravo zato je sinoćnji okršaj Kelta i Reptorsa bio toliko interesantan – dobili smo tek malu naznaku šta bi to moglo da nas čeka kroz šest meseci. I bilo je spektakularno! Boston je tek kroz produžetak nadigrao Toronto u svom TD Gardenu i to rezultatom 123:166, u meču koji je mnoge naterao da se zapitaju da li smo već u maju ili je ovo ipak tek polovina novembra.

Kajri Irving je pokvario vrlo dobre tri četvrtine Toronta. Možda su Reptorsi pred odlazak na poslednji mali odmor pomislili da im je pobeda nadohvat ruke. Prevarili su se. Ujka Dru je imao druge planove. Irving je eksplodirao i ubacio 43 poena, od čega je čak 19 došlo samo u poslednjoj četvrtini, odnosno 23 sa sve produžetkom! Na sve to dopisao je i 11 asistencija, što je samo ulepšalo trijumf.

Bostonu je ova pobeda bila i te kako potrebna nakon dva loša izdanja na gostovanjima Juti i Portlandu. Irving je podigao lestvicu na viši nivo i to se poklapa s njegovim uverenjem da Boston mora da igra mnogo agresivnije, s više energije i života. Njegove reči, ali i suvi kvalitet podigli su Boston na viši nivo u derbiju Istoka.

U većem delu utakmice Boston je zapravo izgledao kao tim kakav je dosad i bio – s značajnim problemima u ofanzivi, što se ipak promenilo u najvažnijim minutima utakmice. Kada je Irving pokrenuo lavinu, svi su počeli da ga prate. Da napadaju koš, da otvaraju dobre pozicije, da prate igru.

Posebno se tu istakao Džejson Tejtum, koji je u prvom delu utakmice bio zakucan na samo dva poena (1/5 iz igre), da bi na kraju skupio čak 21 koš, uz gotovo nepogrešiv učinak u drugom poluvremenu i produžetku (7/8 iz igre).

Gordon Hejvord je imao jako bitnu ulogu u momentima kada je utakmica odlazila u produžetak. Naterao je Paskala Sjakamu na ofanzivni faul, 25 sekundi pre kraja poslednje četvrtine, u momentu kada su Reptorsi imali dva poena viška (105:107). Zatim je iz tog faula pogodio dva slobodna bacanja, posle čega Kavaj Lenard nije uspeo da donese pobedu gostima uz zvuk sirene. Upravo je Lenard bio najbolji kod Reptorsa s 31 poenom i 15 skokova, dok je Serž Ibaka ubacio 21 poen.

U nastavku je Boston rutinski odradio posao, a Tejtum i Irving su tu imali ključne role.

Džimi Batler ubacio je 28 poena (12/15 iz igre) u Filadelfijinoj pobedi nad Jutom rezultatom 113:107. Džoel Embid je pobedi doprineo s 23, a Džej Džej Redik sa 16 poena, dok je kod Jute Donovan Mičel ubacio 31 koš, ali uz čak 35 ispaljenih hitaca i samo 13 pogodaka, odnosno tek 1/11 za tri poena. Rudi Gober je iskombinovao 12 poena i 10 skokova.

Endrju Vigins obeležio je Minesotinu pobedu nad Portlandom rezultatom 114:96 sa 23 poena, dok je vrlo dobar bio Derik Rouz sa 17 poena. Dario Šarić ponovo je ubacio devet poena. Si Džej Mekolum je kod gostiju bio najefikasniji sa tek 18 poena.

Monstruozno veče imao je Entoni Dejvis koji je u pobedi Nju Orleansa nad Njujorkom rezultatom 129:124 skupio čak 43 poena i 17 skokova!