Unikaha se izborila, Limož umalo do iznenađenja

Vreme čitanja: 2min | uto. 15.01.19. | 23:45

Francuze sada još teorija drži u mogućnosti da se bore za četvrtfinale

Posle tesne pobede nad Crvenom zvezdom prošle sedmice, košarkaši Unikahe dobili su i utakmicu protiv Limoža i tako odradili veliki posao u nameri da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.

Istina, pobeda nije bila ubedljiva (79:72), ali je bilo dovoljno da se odbrani domaći teren. Unikaha je vodila praktično celu utakmicu, izuzev kada su gosti na početku imali pet poena viška. Mada, susret je praktično celim tokom bio na dva do tri poseda. Limož je nekoliko puta ozbiljno pretio i napadao svim silama, ali je domaćin svaki put uspevao da pronađe pravo rešenje i održi bar minimalnu prednost. Posledni napad gostiju Unikaha je odbila posle hica Džordana Tejlora za 68:65 u korist sastava Luisa Kamezira, posle čega su usledile dve ključne situacije.

Prvo je Dragan Milosavljević rešio jedno od dva slobodna bacanja, a iako je posle drugog zaradio tehničku grešku, a Aksel Butelj bio siguran sa penala, Unikaha je preko Matijasa Lesora stigla do važnih poena za pet razlike (71:66). Ubrzo je nekadašnji centar Crvene zvezde pogodio i jedan penal, da bi Brajan Roberts trojkom odveo Unikahu na 75:68, dva i po minuta pre kraja. Bila je to razlika koju gosti nisu mogli da stignu.

Kod domaćina Adam Vašinski ubacio je 16 poena, Gjorgi Šermadini je dopisao 13, a Roberts i Lesor po 10 poena. Dragan Milosavljević je za dvadeset i pet i po minuta imao tri poena, četiri asistencije i skok. Na drugoj strani Dvajt Hardi je ubacio 13, Ajzea Majls 12, a Aksel Butelj 10 poena.