Veče za zaborav

Vreme čitanja: 3min | sre. 07.11.18. | 21:21

Partija Ognjena Dobrića jedina pozitivna stvar u porazu crveno-belih u Ulmu - 95:80

UDruga loša partija Crvene zvezde u sezoni i drugi, apsolutno zasluženi, poraz ekipe Milana Tomića u Evrokupu. Crveno-beli su potpuno podbacili u Ulmu, nisu uspeli da odgovore na žestok ritam domaćina, pa je već na poluvremenu bilo jasno da će nemački tim stići do treće pobede u ovom takmičenju i značajno zakomplikovati borbu za plasman u TOP 16 fazu takmičenja - 95:80 (21:17, 29:16, 23;24, 22:23).

Za večerašnj poraz srpskog šampiona podjednake zasluge imaju užasna organizacija igre, ali i loša defanziva u najvećem toko meča, koja je omogućila domaćim igračima da se potpuno razmahnu i sa velim brojem brzih akcija stignu do kapitalne zalihe.

Kljični period meča predstavljali su druga i treća četvrtina. Domaćin je do kraja prvog poluvremena stigao do ogromnih +17 (50:33), a u narednih 10 minuta je tu zalihu sa manjim oscilacijama uspeo da održi u svojim rukama. Gosti tada nisu imali rešenje za fantastičnog Dvejna Evansa, koji je besprekorno gađao za tri poena, uz veliki broj uhvaćenih lopti pod oba obruča. Amerikanac je na kraju meč okončao sa 23 postignuta poena i 11 skokova.

Zvezdini starteri su bili potpuno u kontraritmu, a pre svih Džo Regland, kojem domaći igrači nisu dozvolili da pogleda ka njihovom košu. Jasno se videlo koliko Beograđani mogu da imaju problema kada glavni organizator igre nije na željenom nivou igre. Domaći su to osetili, pa su dodatno pojačavali pritisak na njega i terali ga da ulazi u sve veću nervozu.

Jedini koji je uspevao da odgovori na visoku energiju domaćina bio je Ognjen Dobrić, odigravši svoju najbolju partiju od početka sezone. Najborbeniji igrač crveno-belih je postigao 21 poen i imao pet skokvoa i pet ukradenih lopti. Ipak, ostali su potpuno podbacili, a dovoljno je reći i da se Mohamed Faje se upisao tek u trećoj četvrtini. Sa druge strane, Evansa su odlično ispratili Patrik Miler (20 poena), Džavonte Grin (16) i Ketin Rajnhart (11).

Crvena zvezda je donekle uspela da se vrati u igru tek u četvtoj četvrtini, kada su konačno zaustavljeni furiozni napadi Ulma, ali je u napadu ipak bilo potrebno pronaći neko vanserijsko "oružje". Ipak, njega večeras jednostavno nije bilo. Ulm je u samoj završnici ponovo dodao gas i anulirao slavlje crveno-belih iz prvog dela takmičenja, kada je takođe bilo +15 za crveno-bele (88:73).

Ekipa Milana Tomića će u subotu u Stožicama pokušati da se vrati u pobednički ritam, pošto je već naredne srede očekuje izuzetno važan meč 7. kola Evrokupa sa Monakom u dvorani Aleksandar Nikolić (19.00).

ULM - CRVENA ZVEZDA 95:80
/21:17, 29:16, 23:24, 22:23/

Dvorana: Ratiofarm Arena
Gledalaca: 5.200

ULM: Rajnhart 11, Miler 20, Evans 23, Grin 16, Ginter 5, Tompson 9, Akpinar 4, Radosavljević, Becel, Ugraj, Fotu 7, Kramer.

CRVENA ZVEZDA: Regland 8, Radanov 2, Čović 7, Perperoglu 10, Lazić 5, Faje 8, Beron 9, Dobrić 21, Ristić, Simanić, Cirbes 4, Odžo.