Zvezda sa maksimalom čeka večiti derbi: Skok i odbrana onesposobili Mornar, Kešelj dočekao svojih pet minuta

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.11.18. | 20:41

Crveno-beli razbili šampiona Crne Gore u dvorani Aleksandar Nikolić - 104:71

Pad rezultata u Evrokupu nije se odrazio na učinak Crvene zvezde u ABA ligi. Ekipa Milana Tomića ostvarila je i osmo slavlje u regionalnim takmičenju, pa sa maksimalnim učinkom dočekuje večiti derbi sa Partizanom narednog vikenda - 104:71 (23:16, 27:16, 28:27, 29:12).

C. ZVEZDA - MORNAR 104:71 /23:16, 27:16, 25:27, 29:12/

CRVENA ZVEZDA: Regland 9, Čović 3, Kešelj 6, Nenadić 8, Lazić 4, Faje 5, Beron 18, Dobrić 8, Ristić 14, Simanić 11, Cirbes 2, Odžo 16.
MORNAR: Mićović 2, Braun 19, Kenig 4, Drenovac 4, Pavić 8, Vujošević 4, Pavićević, Voler 19, Sane 7, Vranješ, Rebić, Luković 4.

Crveno-beli su za razliku od utakmice sa Monakom bili na daleko višem energetskom nivou. Odbrana je tri četvrtine bila na visini zadatka, što je bilo dovoljno da se onesposobi šampion Crne Gore i podigne atmosfera uoči gostovanja u Andori, koje bi  moglo da bude odlučujuće u Evrokupu.

Vicešampion Jadrana je prevagu napravio u defanzivi, ali i ofanzivnom skoku, koji je do ludila dovodio ekipu Mihaila Pavićevića. Pozitivan utisak za domaću publiku ostavio je mladi centar Dušan Ristić, ali i ulazak u igru Marka Kešelja, koji je na ukazanu šansu uzvratio sa dve trojke. Ristić je na parketu proveo 14 minuta i u tom periodu postigao 14 poena uz pet skokova.

Domaćin je pitanje pobednika rešio već nakon 30 minuta igre, ali je u poslednjoj deonici iskoristio trenutak stravičnog pada gostujućeg tima i došao do izuzetno ubedljivog slavlja.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Bili Beron, koji je ubacio 18 poena. Odličan je bio i Majkl Odžo sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 10 skokova. Kod indisponiranih gostiju Voler i Braun su postigli po 19 poena, dok je nakon njih najefikasniji bio Vukota Pavić sa osam.

Milan Tomić ima razloga da bude zadovoljan, jer se svih 12 igrača upisalo u strelce. Određeni pomak, nakon serije prilično loših partija, napravio je i Džo Regland, koji ni ovoga puta nije imao svoje košgetersko veče, ali je cifri od devet postignutih poena pridodao još toliko asistencija.

Mornar je večeras nastavio seriju loših igara i rezultata u ovoj sezoni. Ovo je Baranima bio šest poraz u ABA ligi, uz svega dve ostvarene pobede.