Drama duga dva sata – srpske odbojkašice izgubile od Italije

Vreme čitanja: 1min | uto. 05.06.18. | 19:28

Sa 2:3 u setovima

Mnogo borbe, mnogo razočaranja. Dale su srpske odbojkašice sve od sebe, ali nisu uspele da na startu turnira 13. grupe četvrtog vikenda Lige nacija izbegnu poraz u Roterdamu. Italije je posle velike drame i 122 minuta igre slavila sa 3:2, po setovima 19:25, 25:21, 25:21, 18:25 i 15:13.

Za utehu, bod za Srbiju, koja je odlično otvorila meč, prva stigla do seta vođstva, ali su Italijanke preokrenule reuzultat. Potom izjednačenje na 2:2, ali u petom setu protivnice su bile smirenije i efikasnije.

Ostaje žal za izgubljenim vođstvom od 10:3, kasnije i 18:12 u trećem setu. Da su tada povele, verovatno bi izabranice Zorana Terzića i dobile meč pred 700 gledalaca u dvorani Topsport. U petom setu su ostale bez daha.

Prilika za ispravku već sutra protiv Dominikanse republike od 16.30, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

IV VIKEND (5 – 7. JUN)