Francuska i Rusija u finalu Evropskog prvenstva u rukometu

Vreme čitanja: 1min | pet. 14.12.18. | 23:18

Biće to spektakl

Rukometašice Rusije i Francuske igraće u finalu Evropskog prvenstva. Domaćin je pobedio Holandiju s 27:21, dok je olimpijski šampion savladao Rumuniju 28:22.

Holandija je samo u prvom delu bila ravnopravan protivnik. Francuskinje su nakon 30 minuta igre imale minimalnu prednost 12:11, da bi u nastavku dominirale i stigle do ubedljivih 27:21. Minko je predvodila pobednički sastav sa šest golova, po četiri su postigle Dembele i Flipe, tri Edviž. Kod Holandije sedam golova dala je Abing.

Ruskinje je do plasmana u finale predvodila Ana Vjakireva koja je osam od ukupno 13 golova postigla u prvom poluvremenu. Kod Rumunki najefikasnija je bila Ana Marija Dragut sa četiri gola.

Ruskinjama je ovo drugo finale Evropskog prvenstva, pošto su 2006. poražene od Norveške.

Peto mesto je osvojila Norveška pobedom nad Švedskom 38:29.