Gde ih vide, tu ih dave

Vreme čitanja: 1min | sre. 12.09.18. | 18:38

Srbija savladala Sjedinjene Američke Države s 14:8

Dajte im bilo koje takmičenje, bilo kakvu loptu i bilo kakav bazen. I opet će Srbi pobediti Amerikance u vaterpolu. Ovaj put to se desilo u Berlinu u utakmici drugog kola B grupe FINA Svetskog kupa, a rezultat je bio 14.8.

Srpski Delfini tako su upisali drugu pobedu na ovom takmičenju i pokazali da i u „šarenom“ sastavu mogu da tuku rivale na velikoj sceni.

A u poslednjem, trećem kolu takmičenja u grupi predstoji pravi vaterpolo klasik protiv Hrvatske, od 16 sati.

Danas su Amerikanci prvi stigli do gola, ali to im je očigledno bila najveća greška. Gol Bouena je naljutio srpsku ekipu i u nastavku utakmice Delfini su demonstrirali silu. Već do kraja prve četvrtine, predvođeni raspoloženim Dušanom Mandićem, Srbi se preokrenuli na 6:3.

Mogla je tada utakmica da se završi jer je jasno da našim Delfinima malo ko sme da stane na crtu. Ovo je 12. uzastopna pobeda Srbije nad SAD-om u svim takmičenjima. Dušan Mandić je bio najefikasniji sa pet datih golova.

Kada igraju naši vaterpolisti na nama je samo da se zavalimo i uživamo. Jer rezultat, u velikom broju slučajeva, ne dolazi u pitanje.