Nikola Karabatić

Karabatići ubili Pancere, bronza ide Galskim petlovima

Vreme čitanja: 1min | ned. 27.01.19. | 16:17

Rukometna reprezentacija Francuske u šok utakmici slavila nad domaćinom Nemačkom golom u poslednjim sekundama

Nema Karabatića, nema medalja! I to nije u pitanju samo Nikola, već i njegov rođeni brat Luka.

Momci poreklom sa ovih prostora izrežirali su do sada najšokantiju sekvencu na Svetskom rukomentom prvenstvu u Nemačkoj i to u borbi za bronzu protiv domaćeg, favorizovanog tima za šokantnu pobedu od 26:25 iako su na poluvremenu gubili rezultatom 9:13. Slično kao i u njihovom meču u grupi, kada su Galski petlovi izjednačili u poslednjim sekundama meča, ovaj put su otišli korak dalje. Imali su Panceri napad za trijumf, ali su slabo odigrali akciju, tačnije pročitao ih je jedan od najboljih odbrambenih igrača na svetu, Luka Karabatić

A njegov rođeni brat, možda i najbolji rukometaš svih vremena, Nikola je u nastavku akcije loptu zakucao sa devet metara u gornji desni ugao nemoćnog golmana Nemačke.

Pošto se sve munjevito odigralo, sudije su morale da provere da li je gol pao pre kraja meča, što je video snimak i potvrdio. Time su Francuzi, koji su branili titulu sa prošlog planetarnog prvenstva, trijumfom završili takmičenje u Nemačkoj i to protiv velikih rivala.

Kasnije danas od 17.30 za zlatnu medalju bore se Danska i Norveška.