Kenguri bolje plivaju od Ajkula: Australija izbacila Crnu Goru sa Svetskog prvenstva
Vreme čitanja: 1min | ned. 21.07.19. | 09:07
Meč odlučen petercima
Pada crnogorski vaterpolo. Momci koji su bili evropski prvaci polako jedan za drugim silaze sa scene, a nekih novih vanserijskih asova nema na pomolu. I kao rezultat toga – krah. Najgori plasman na Svetskim prvenstvima u istoriji.
Za Crnu Goru nema mesta u četvrtfinalu šampionata sveta, jer je izbacila – Australija! Kenguri su boljim izvođenjem peteraca našli mesto među osam najboljih selekcija planete – 13:11.
Izabrane vesti
Neobjašnjivo je kako su Ajkule izgubile meč od objektivno slabijeg tima, a imale su tokom susreta i dva gola prednosti u trećoj četvrtini (8:6). Rival se nije predavao, pa je u poslednjoj deonici napravio preokret (9:8).
Imali su Crnogorci napad za pobedu, ali je udarac Ukropine izblokiran. Peterci su odlučivali pobednika, a promašaji Janovića i Radovića koštali su Ajkule, koje će razigravati od 9. do 16. mesta, što je totalni podbačaj za tim Vladimira Gojkovića.
Foto: Reuters
SVETSKO PRVENSTVO (GVANDŽU, JUŽNA KOREJA)
Nedelja
PLEJ-OF (OSMINA FINALA)
Crna Gora - Australija 11:13 *posle peteraca (9:9)
08.30: (1.55) Grčka (8.00) SAD (3.15)
10.00: (1.05) Španija (16.0) Japan (12.0)
11.30: Južna Afrika – Nemačka
ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA
Južna Koreja - Kazahstan 4:17
Novi Zeland - Brazil 8:12
*** kvote su podlčožne promenama