Namučismo se: Orlovi slomili Portugalce u pet setova

Vreme čitanja: 1min | sub. 15.06.19. | 22:35

Četvrta vezana pobeda za srpske odbojkaše u Ligi nacija

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila večeras u Gondomaru domaću selekciju Portugalije sa 3:2 u setovima (21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9), u utakmici drugog kola devete grupe trećeg vikenda u Ligi nacija.

Uspeli su Portugalci da povedu sa 1:0, ali su time samo motivisali izabranike Nikole Grbića da odličnom igrom u nastavku preokrenu rezultat i povedu sa 2:1. Imala je Srbija tri meč lopte u četvrtom setu, ali su Portugalci posle pravog maratona uspeli da izjednače na 2:2.

Selekciju Srbije predvodio je Božidar Vučićević sa 15 poena, Miran Kujundžić postigao je 12, a po 10 poena dodali su Lazar Ćirović i Petar Krsmanović. U timu Portugalije najefikasniji je bio Marko Fereira sa 16 poena, a po 11 poena postigli su Alešandre Fereira i Osvaldo da Silva.

Srbija sada posle osam odigranih utakmica ima četiri pobede i četiri poraza, a u trećem kolu sutra (nedelja) od 16 časova igra protiv selekcije Kine.