Sa Hrvatskom u finalu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.06.19. | 17:55

Biće to spektakl

U finalu Svetske lige sastaće se Srbija i Hrvatska!

Delfini su se tu našli po šesti put u poslednjih sedam sezona, a Hrvatska će stajati na putu ja 12. trofeja. Čekali smo da vidimo da li će nam na megdan Hrvatska ili Španija i na kraju se ispostavilo da je to Hrvatska pobedom od 10:8 (5:1, 3:2, 2:4, 0:1).

Možemo da kažemo da je Hrvatska najveći deo posla odradila u prvoj četvrtini kada je stekla prednost od 5:1 i tu je napravila ključnu razliku. Španci su probali da se vrate u trećoj deonici, dobili je sa 4:2, ali na kraju nisu uspeli do preokreta. Imala je nekoliko šansi Španija da se približi na poen razlike, ali je Marko Bijač bio fenomenalan na golu i tako je odveo Hrvate u finale sa 16 odbrana. Stvarno je bio fenomenalan, igrač utakmice.

Sutra od 16 časova i 45 minuta gledamo reprizu duela od srede, Srbija - Hrvatska! Srbija će morati da odigra svoj najbolji vaterpolo da bi stigla do zlata, a to je rekao i selektor Dejan Savić posle meča s Australijom kada je istakao da njegovi puleni mogu još bolje.

Neka tako bude sutra! Ulog je plasman na Olimpijske igre.