Srbija odradila Maltu: Ćuk ušao u istoriju

Vreme čitanja: 1min | čet. 15.02.18. | 19:33

Delfini sigurni i pored jakog plivačkog treninga - 17:3

Vaterpolo reprezentacija Srbije rutinski je odradila posao na startu kvalifikacija za Evropa kup.

Srbija je na turniru u Splitu ubedljivo savladala Maltu rezultatom 17:3, iako je na početku meča bilo dosta nepovezanih akcija sa srpske strane.

Razlog za to verovatno leži u napornom plivačkom treningu koji su Delfini imali pred ovu utakmicu, a prvi gol na utakmici, ujedno i prvi u istoriji ovog takmičenja postigao je Miloš Ćuk nakon pet i po minuta igre.

Do kraja prve četvrtine Srbija je postigla još tri gola i do kraja utakmice postavili stvari na svoje mesto.

Četiri gola za Srbiju postigao je Lazić, trostruki strelci bili su Viktor Rašović, Pijetlović i Ćuk, a po jedan gol postigli su Mandić, Stojanović, Jakšić, Filipović, Drašović i Strahinja Rašović.

Naredni rival Srbije na turniru u Splitu biće Grčka u petak od 17.30 časova.