Stanković posle 16 godina odveo Lube u finale Lige šampiona, Atanasijević i Podraščanin nisu uspeli (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.05.18. | 21:01

U finalu odbojkaškog Fajnal fora igraju Lube i Zenit

Ništa od italijanskog finala na Falnal foru Lige šampiona u Kazanju. Posle dva odlična polufinalna orkašaja plasman u borbu za trofej obezbedili su Lube i domaćin Zenit.

Jedan od Lubeovih junaka ove večeri u pobedi nad poljskom Zaksom (3:1) bio je iskusni srpski reprezentativac Dragan Stanković, koji je osvojio pet poena, ali je učestvovao u ključnom dvojnom bloku za poslednji poen u četvrtom setu, ali i kompletnoj akciji, definitivno najlepšoj na utakmici. Italijanima je ovo prvo finale od 2002. godine.

Plasman u finale nisu uspeli da izbore i Aleksandar Atanasijević, odnosno Marko Podraščanin. Njihovu Peruđu je počistio Zenit za 83 minuta igre rezultatomm 3:0 u setovima.

Atanasijević je osvojio 12 poena, i bio ubedljivo najuspešnjiji u svom timu po tom parametru, a Podraščanin sedam, isto koliko i Ivan Zajcev. Domaćin je imao daleko više raspoloženih igrača, a predvodili su ih Leon Vilfredo (19 poena) i Maksim Mihajlov (18).

Finalna utakmica igra se sutra od 18 časova, a meč za treće mesto tri sata ranije.