(©MN Press)

Bojana Drča slavi novu pobedu: Ne samo da je razigravala ekipu, nego je i osvajala poene

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.11.23. | 17:21

Odbojkašice Fenerbahčea su u gostima bile bolje od Nilufera - 3:1

Nastavlja Bojana Drča sa veoma zapaženim partijama u dresu turskog Fenerbahčea. Njen tim je danas zabeležio sedmu pobedu u domaćem prvenstvu, a ona ne samo da je razigravala ekipu, nego je i osvojila čak šest poena.

Tim Stefana Lavarinija je poveo 2:0 protiv Nilufera, potom je protivnik dobio treći set, a onda je Fener u četvrtom periodu vratio stvari na željeno mesto.

Magdalena Stišjak je bila najefikasnija sa 19 poena, Meliha Diken i Arina Fedorovceva su skupile po 11, dok je kapiten Eda Erdem stala na deset. Po šest poena su Ana Kristina De Souza i Bojana Drča.

Srpska odbojkašica je osvojila četiri poena iz napada, uz po jedan uspešan blok i servis.

Posle osam odigranih utakmica Fenerbahče ima skor 7-1, jedini poraz doživeo je od Ezačibašija.

Danas je na terenu bila i Jovana Brakočević Kancijan, ali ona ne može da se pohvali da je njena ekipa slavila. Bešiktaš je na svom terenu poražen posle pet setova od Kuzejborua.

Nekadašnja reprezentativka Srbije je upisala 16 poena, uz 32 odsto realizacije napada (50-16). Bešiktaš trenutno ima skor 2-6, a Kuzejboru je na četvrtom mestu sa veoma dobrim učinkom 6-2.

Jedan duel osmog kola je već odigran u petak - Vakifbank je bio bolji od PTT posle tri seta. Četa selektora Đovanija Gvidetija je tako došla do 9-0, pošto je jedan meč unapred odigrala.

Za pobednički sastav Bianka Buša je zabeležila pet poena - tri napada, jedan as i jedan blok.

U ekipi iz Ankare Sara Carić je imala sedam poena, Slađana Mirković jedan, a Maja Savić nije ulazila u igru.