Lazar Kukić (©Starsport)

Odlični Cupara i Kukić, braća Kosta šokirali Berlin

Vreme čitanja: 2min | uto. 20.02.24. | 21:16

Liga Evrope: Tim iz Bukurešta u rumunskom obračunu pregazio Konstancu – 33:23. Sporting priredio senzaciju pobedivši lidera Bundeslige Fukse sa 32:31. Dejan Milosavljev nije branio za Lisice

Posle poraza u Lisabonu od Sportinga, rukometaši Dinama iz Bukurešta pobedili su Konstancu u rumunskog dvoboju u drugom kolu Lige Evrope sa 33:23. Odličan učinak imali su srpski reprezentativci Lazar Kukić sa pet golova i Vladimir Cupara koji je skinuo 14 udaraca, odnosno imao procenat uspešnIh intervencija od skoro 40 odsto. Ovi timovi će sledeće nedelje u gradu na obali Crnog mora da odluče o trećem putniku u narednu rundu iz Grupe 4, pošto su Fukse Berlin i Sporting sigurni u nastavku Lige Evrope.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se lisaobonski Lavovi, odnosno maestralna braća Kosta, Martim i Fransisko. Sporting je furioznom igrom u nastavku pobedio u Berlinu lidera Bundeslige sa 32:31. Doduše, za Fukse nije branio Dejan Milosavljev, što je bio nenadoknadiv gubitak za branioca trofeja u ovom takmičenju. Mijajlo Marsenić je dao tri gola za poraženi tim koji je poklekao posle sedam vezanih pobeda u grupnoj fazi Lige Evrope.

Na odmoru je bilo +6 za domaćina – 19:13, ali je Sporting iskoristio opuštenost domaćina. Martim Kosta je dao 12, a tri godine mlađi brat, levoruki Fransisko Kiko sedam pogodaka. Domaćinu nije vredelo osam golova danskog asa Matijasa Gidsela.

U komšijskom derbiju, Gorenje i Nekse su podelili bodove - 27:27 u Velenju. Hrvatskog vicešampiona je s klupe predvodio iskusni Kasim Kamenica kao privremeno rešenje posle smene Slovenca Branka Tamšea pre nekoiko dana zbog poraza na startu plej-ofa od Sesvetea (33:38). Dva gola za domaćina delo je srpskog pivotmena Branka Predovića.