Dajte mu odmah trofej! Furiozni Nadal 11. put u finalu Rolan Garosa

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.06.18. | 19:42

Del Potro pregažen u tri seta – 6:4, 6:1, 6:2

Fantastični španski teniser Rafael Nadal pregazio je Argentinca Huana Martina del Potra u polufinalu Rolan Garosa i obezbedio plasman u svoje 11. finale na Otvorenom prvenstvu Francuske – 6:4, 6:1, 6:2.

Meč je trajao nešto više od dva sata, a Del Potro je bio ravnopravan samo u prvom setu, kada je propustio nekoliko brejk šansi, a oda upao u „mašinu“ sjajnog Španca, koji Argentincu bukvalno nije dozvolio da dođe do preko potrebnog daha.

Još jednom se pokazalo da Nadal kao protivnik uopšte ne prija Del Potru. Ovo je bio 16. međusobni meč i 11. pobeda španskog tenisera. Drugi set je trajao 42, a treći 39 minuta igre.

Nadal je apsolutni rekorder Rolan Garosa sa 10 osvojenih trofeja, a u pohodnu na 11. pokušaće da ga zaustavi Austrijanac Dominik Tim, koji je danas eliminisao Italijana Čekinata u polufinalu.