Ferer posle pet sati drame odveo Špance u polufinale Dejvis kupa

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.04.18. | 18:53

Filip Kolšrajber nije izdržao, kao ni Aleksander Zverev koji je ranije danas izgubio od Rafaela Nadala

Reprezentacija Španije igraće u polufinalu Dejvis kupa pošto je David Ferer posle velike borbe u pet setova savladao pobedio Filipa Kolšrajbera sa 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4), 4:6, 7:5.

Ovaj okršaj je trajao čak četiri sata i 51 minut i zaista je poprimio obrise epskog meča.

U prvom današnjem duelu Rafael Nadal je savladao Aleksandera Zvereva sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:4 i izborio Crvenoj furiji šansu da u petom meču stigne do pobede.

Protivnik Španije u polufinalu Dejvis kupa biće reprezentacija Francuske.

Teniseri Hrvatske plasirali su se u polufinale, pošto su u Varaždinu pobedili Kazahstan sa 3:1. Odlučujuči treći poen domaćima je doneo Marin Čilić pobedom protiv Mihaila Kukuškina sa 6:1, 6:1, 6:1.

Prvog dana takmičenja Čilić je posle tri seta pobedio Dmitrija Popka, a Kazahstan je izjednačio pobedom Mihaila Kukuškina protiv Borne Ćorića u četiri seta.

Ivan Dodig i Nikola Mektić su juče u dublu pobedili Timura Kabibulina i Aleksandra Nedovjesova posle četiri seta. Peti meč nije ni odigrani.

Hrvatska nema poraz u Dejvis kupu na šljaci od 2013. godine.

Selekcija Hrvatske će u polufinalu, od 14. do 16. septembra, igrati protiv selekcije SAD, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Belgije.