Fučovič mučio Novaka, pa je Srbin morao da pokaže klasu

Vreme čitanja: 1min | uto. 28.08.18. | 22:59

Đoković se posle četiri seta plasirao u drugo kolo US Opena

Novak Đoković “preživeo” je Mađara Martona Fučoviča u prvom kolu US Opena. Namučio je Fučovič jednog od najboljih tenisera današnice, osvojio čak i set, ali je Đoković ipak potvrdio klasu i formu – 6:3, 3:6, 6:4, 6:0.

Meč je trajao tri sata, obojica igrača tražila su medicinsku pomoć i bilo je jasno da su u pojedinim trenucima igrala na granici mogućnosti.

Takva situacija bila je u prva tri seta tokom koji je Fučovič pružao ozbiljan otpor i uspeva da parira Đokoviću. Ipak, u četvrtom setu Srbin je ubacio u petu brzinu u bukvalno počistio protivnika sa terena.

Bio je to onaj period u kojem je nekada prvom reketu sveta sve polazilo za rukom, a mađarski teniser samo je uveličao ubedljivu završnicu Đokovića.

Sledeći protivnik dvostrukog osvajača trofeja na Flašing Medouzu biće domaći igrač Tenis Sandgren koji je eliminisao Viktora Troickog (6:3, 6:4, 6:2).