Grčki tinejdžer izbacio Novaka sa Rodžers kupa

Vreme čitanja: 1min | čet. 09.08.18. | 22:05

Stefanos Cicipas posle tri seta slavio protiv Đokovića u osmini finala mastersa u Torontu

Novak Đoković završio je takmičenje na Rodžers kupu u Torontu, pošto je u meču osmine finala izgubio od Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:1, po setovima… 6:3, 6:7 (5:7), 6:3.

Ovo je bio prvi međusobni duel srpskog i grčkog tenisera i 19-godišnji Cicipas je pokazao koliko je potencijal.

Protivnik grčkog tenisera u četvrtfinalu mastersa u Torontu biće pobednik duela Zverev – Medvedev.

Večeras je Cicipas već u prvom setu agresivnom igrom i velikom upornošću naterao srpskog tenisera na veliki broj grešaka. Spasio je Đoković pet brejk lopti, ne i šestu i Grk je osvojio prvi set.

Uspeo je Srbin u drugom setu donekle da vrati sigurnost u igri i napadne Cicipasa. To mu se isplatilo pa je, tamo gde je oduvek bio majstor, u taj brejku, slomio otpor Grka i došao do izjednačenja.

Cicipas je na startu odlučujućeg, trećeg seta, napravio brejk i poveo sa 2:0. Zatim je spasio tri brejk lopte, osvojio još jedan gem i trasirao put ka velikoj pobedi i četvrtfinalu.