Pobednik na kraju - Jan Lenard Štruf

Kao penal serija, samo bez golmana: Karlović imao 2:0 u setovima, servirao 61 as, ali svejedno izgubio

Vreme čitanja: 1min | sre. 04.07.18. | 20:22

Dalje ide Štruf

Ivo Karlović nije uspeo da se plasira u treće kolo Vimbldona. Nakon velike drame i četiri sata tenisa “Div sa Šalate“ je s 3:2 u setovima izgubio od nemačkog teniser Jan-Lenarda Štrufa. Konačni rezultat je bio 7:6, 6:3, 6:7, 6:7, 11:13.

Karlović je odlično otvorio meč – nakon što je u prvom setu, gde nije bilo niti jednog brejka, slavio u taj-brejku, u drugom je pri rezultatu 4:3 još jednom uzeo servis protivniku i napravio veliki korak ka pobedi. Međutim, Štruf se nije predao, nastavio je s odličnim servisima pa je osvojio sledeća dva seta u taj-brejku s tim da su u trećem setu obojica tenisera zajedno na svojim servisima, do 13. gema, izgubili tek sedam poena!

Nakon takve drame, sve jee odlučeno u petom setu u kome su obojica držali svoj servis sve dok Karlović u 24. gemu nije Štrufu dopustio brejk-loptu koju je Nemac odmah iskoristio i izborio plasman u treće kolo.

Ivo Karlović je u meču imao 61 as, Štruf 30, ali Nemac ide dalje – na Rodžera Federera.