Kraj za Đerea na početku Rolan Garosa

Vreme čitanja: 1min | ned. 27.05.18. | 17:15

Kližan slavio sa 3:1 u setovima

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je na startu Rolan Garosa. Od njega je u četiri seta, posle velike borbe, bio bolji Slovak Martin Kližan - 7:6. 4:6. 7:6, 6:1.

Đere nije imao sreće u oba taj-brejka, gde je dva puta gubio rezultatom 8:6, a snagu je definitivno izgubio nakon trećeg seta, koji je trajao jedan sat i 11 minuta igre. Iskusni Slovak je potom rutinski odradio posao u četvrtom setu.

Bio je ovo četvrti treći međusobni okršaj dvojice tenisera i zanimljivo tek prvi prvi poraz Đerea. Kližanu se definitivno isplatilo to što je pre ovog meča već prošao tri runde kvalifikacija, a u tom nizu srušio je i srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.

Slovački teniser će u drugom kolu na megdan 32. nosiocu Gaelu Monfisu, koji je na startu savladao sunarodnika Elitoa Benšetrija.