Ne sluti na dobro - Srbija potonula u Splitu (VIDEO)

12.01.2018 22:02 | mozzartsport.com

U velikom derbiju Hrvatska slavila protiv Orlova u prvom kolu prvenstva Evrope

Veličina slova A A A

Srbija nije uspela u Splitu. Orlovi su u prvom meču na prvenstvu Evrope izgubili od Hrvatske sa 32:22 (14:9) u A grupi. Brzo će ekipe Jovice Cvetkovića zaboraviti ovu utakmicu ako želi da se bori za plasman u dalju fazu takmičenja, a i nije bilo bog zna koliko kvalitetnih elemenata za pamćenje.

Jednostavno, Hrvatska je bolja ekipa, a Orlovi su samo na momente delovali kao prava ekipa. Ruku na srce, teško da je neko baš očekivao pobedu u Splitu. Nije čak kod srpskog tima problem bio ni izostanak želje, borili su se igrači Jovice Cvetkovića, ali domaćin je potvrdio kvalitet i nošen podrškom sa tribina upisao prva dva boda na šampionatu.

Šansu za plasman u narednu fazu Srbija će tražiti u sledeća dva meča protiv Švedske i Islanda u nedelju, odnosno utorak.

Večeras u krcatoj Spaladijum areni hrvatska reprezentacija je vodila od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Iako su Orlovi prilazili u prvom poluvremenu u više navrata na minus jedan, delovalo je kao da Hrvatska konstatno kontroliše igru, a sigurnost im je ulio iskusni golman Mirko Alilović sa nekoliko dobrih reakcija.

Period kada je Srbija definitivno spustila gard, a domaćin otvorio vrata pobede bila je završnica prvog poluvremena u koju je Hrvatska ušla sa vođstvom od 10:9. A onda raspad srpskog tima. Domaćin je vezao četiri pogotka i sa mirom u glavi otišao na odmor.

Koliko god su se u nastavku trudili srpki rukometaši da uhvate rezultatski priključak, to im nije polazilo za rukom. Ponovo je većina napada išla kroz sredinu, dok je Hrvatska znala da iskoristi svoja krila.

U takvoj igri posebno se istakao Manuel Štrlek koji je utakmicu završio sa šest golova i srpski rukometaši jednostavno nisu pronašli način da ga zaustave. Identičan golgeterski učinak kod Orlova imao je Petar Nenadić, a pet golova postigao je Nemanja Zelenović.

Ono što je posebno bilo loše u srpskom timu je učinak golmana, a laički utisak je da momci koju čuvaju mrežu Orlova, Cupara i Ivanišević baš nisu imali svoj dan, najblaže rečeno.